Haberler

Sahte Xiaomi Airdots Üreten Bir Şebeke Yakalandı!

Xiaomi’nin Hukuk departmanı, sahte Xiaomi Bluetooth kulaklıkların üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmış bir şebekenin yakalandığını duyurdu.

Hukuk ekibi, bu yıl Mart ayında bir rapor aldıklarını ve ardından çok sayıda sahte Xiaomi airdots kulaklık satan bir çevrimiçi alışveriş platformu keşfettiklerini açıkladı. Şirket, güvenlik güçlerinin yardımıyla harekete geçtiklerini ve sahte Xiaomi kulaklıklarının üretim üssünü Nisan ayında Shenzhen, Guangdong Eyaletindeki bir endüstri parkına kadar takip edebildiklerini ima etti.

Orijinal ürünlerle benzer kutularda paketlenmiş 1000’den fazla sahte xiaomi airdots kulaklık ele geçirildi ve suçlular yakalandı.

Xiaomi ürünlerinin popülaritesi ve markanın çok rağbet gören ürünleri replika üreticilerinin dikkatini çekti. . Sahte ürünler sadece Çin’de değil, Türkiye’de ve markanın eşi görülmemiş bir popülerliğe sahip olduğu Hindistan’da bile bir sorun. Aralık 2019’da, Delhi’nin Hindistan’daki Gaffar Pazarı’nda  18.000 dolar maliyetin üzerinde sahte Xiaomi ürünlerine el koyuldu.

Kullanıcıların sahte  ürünlerden kaçınmaları için varsa Mi mağazalarından ve güvenli sitelerden alışveriş yapmalarını arz ediyoruz.

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu