Haberler

Samsung’un bilgisayarlar için ilk 8 TB SSD ‘si 870 QVO!

Samsung 8tb SSD

Samsung nihayet ana akım için hazır 8 TB katı hal sürücüsüne sahip. Şirket, ‘sadece’ 1 TB’tan amiral gemisi 8 TB kapasitesine kadar 870 QVO’luk bir SSD ürün yelpazesini açıkladı. bu da uzun bir süre boş alan için endişelenmenize gerek kalmayacak. Sırasıyla en yüksek sıralı okuma ve yazma hızları 560MB / s ve 530MB / s ile sınırlı bir SATA sürücüsü.
Ancak Samsung 860 QVO üzerinde rastgele okuma hızlarında yüzde 13 artış vaat ediyor.

Ve siz sormadan önce: dört seviyeli hücre flaş belleğine rağmen yazma yeteneğini kaybetmeden önce uzun süre dayanmalıdır. 8 TB model, 2.880 terabayta kadar yazılı dayanıklılık derecesi ile derecelendirilmiştir. Başınızı belaya sokmadan önce sürücüyü 360 kez tamamen yeniden yazmanız gerekir. 360 kat daha fazla dayanıklılık düşük kapasiteli modeller için de geçerlidir.
Fiyatlandırmayı beklemeniz gerekiyor. 1 TB, 2 TB ve 4 TB modelleri bugün 130 $, 250 $ ve 500 $ ‘lık ilgili fiyatlarda mevcuttur, ancak 8 TB sürümü Ağustos ayına kadar gelmez ve henüz bir fiyatı yoktur. Fiyatlandırma modeli, 1000 dolara yakın olabileceğini gösteriyor. Kesinlikle önemsiz bir satın alma işlemi olmasa da, aldığınız şey için tuhaf olmaz.
Temel bir mesele var: Yarışma hala durmuyor. Sabrent kısa süre önce kendi başına 8 TB’lık bir SSD tanıttı ve bu çok daha yüksek aktarım hızlarına sahip bir PCIe sürücüsü. Ağır bir 1.500 dolar maliyeti var, ancak ilk etapta 8 TB SSD’yi haklı çıkarırsanız prim o kadar caydırıcı olmayabilir. Samsung’un sunduğu ürün, daha fazla kapasiteye sahip ancak maliyetlerini belirsiz bir şekilde kontrol altında tutması gereken meraklılar (ve bazı profesyoneller) için daha fazla.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu