Haberler

Samsung Dex İle Linux Keyfi Yaşayın

Telefonunu Bilgisayara Dönüştür !

Samsung Linux işletim sistemini Samsung DeX platformuna getirmeyi planladığını açıkladı. Telefon’un adeta bir bilgisayara dönüşmesini sağlayan DeX aparatı, adeta birer masaüstü bilgisayar hissiyadını kullanıcılarına aktarabilmekte. DeX şuanda hali hazırda Galaxy S8, S8+ ve Note 8 Modelleri ile sınırlı durumda.

Samsung DeX İle Ne Yapılabilir ?

Hali hazıda DeX aparatına aynen masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi klavye ve fare takarak kullanabilir, iş, sunum gibi etkinlikleri DeX ile kolayca yapabilirsiniz.

DeX Adım, Adım Büyüyor !

DeX’in yetenek çemberini büyütmek isteyen DeX’i PC Linux  ile destekleyecek bunun adına Samsung Linux on Galaxy adlı teknolojisini duyurdu. Linux on Galaxy, Linux tabanlı işletim sistemlerini mobil ortamda çalıştırmak için akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir uygulama biçiminde geliyor.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu