Haberler

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı !

Samsung’un yeni telefonu olan Samsung Galaxy Note 9 Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı ve Türkiye fiyatı belli oldu.

Snapdragon 845 işlemcisi bulunan Samsung Galaxy Note 9 128 GB modelinde 6 GB, 256 GB ve 512 GB modellerin de ise 8 GB RAM bulunan bu telefon aynı zamanda 512 GB kadar hafıza kartı destekliyor.

Telefonun arka kısmında 2 adet 12 MP kamera yer alıyor. 2 Kamera dan birinin özelliği  f/2.4 diyafram açıklığına, 1 mikometre piksel boyutuna, otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliklerine sahip. Diğer kamera da ise diyafram açıklığı f/1.5 ile f/2.4 aralığında değişebiliyorken, otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliklerine de sahip.

Kameraya yazılımsal değişiklikler getiren Samsung, Scene Optimize Mod ile Galaxy Note 9’un 20 farklı sahneyi tanımlamasını ve daha iyi fotoğraflar çekmesine imkan tanırken, aynı zamanda da ağır çekim video moduna da sahip.

Samsung Galaxy Note 9

6.4 inç sAMOLED ekranı bulunan Samsung Galaxy Note 9, QHD+ çözünürlüğü ile 516 ppı piksel yoğunluğu sağlıyor ve telefon 4 farklı renk seçeneği ile geliyor.

Yeni S-Pen’de nasıl değişiklikler oldu ?

S-Pen’de bazı yenilikler yaptığını duyuran Samsung, yenilenmiş S-Pen ile sunumları kontrol etmek ve fotoğraf çekmek mümkün olacak.
Note 9 ile uzaktan iletişim kurabilecek olan bu kalem sunum modunda 30 dakika çalışabilecek ve sadece 40 saniyede şarj olabilecek.

4.000 mAh bataryası ile dikkatleri üzerine toplayan Note 9 tüm günü çıkarabilecek olması konuşulurken telefonun Türkiye fiyatları ise şu şekilde;
6 GB/128 GB sürümü 6500 TL
8 GB/512 GB sürümü 7500 TL

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu