Haberler

Samsung’tan Yeni Kamera Modülü!

Dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Samsung son yıllarda 48 Megapiksel, 64 Megapiksel ve 108 Megapiksel kamera sensörlerini tanıtan Güney Koreli bir üretici, akıllı telefonlarında yer vermeyi planladığı daha düşük çözünürlükte bir kamera sensörü için çalışmalarına başladı.

Ice Universe’in iddiasına göre Samsung yakında 50 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera sensörü ile karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Bu görüntü sensörüyle Samsung, Huawei’nin Şubat ayında tanıttığı Huawei P40 serisindeki sensör olan Sony IMX700‘e rakip olacak.

Samsung’un bu kamera sensörünü hangi akıllı telefon veya cihazlarda kullanacağını belirsizliğini koruyor.

 

Samsung’un, bu yılın son çeyreğinde tanıtmak üzere 9’u 1 arada piksel gruplamalı 150 Megapiksel sensör geliştirildiği de iddia ediyor.

Güney Koreli firmanın 250 Megapiksellik bir kamera sensörü geliştirmeye başladığı söyleniyor.

Ayrıca Samsung’un insan gözünden daha fazla ayrıntı yakalayabilecek 600MP’lik bir sensör geliştirmeyi planladığı da dile getiriliyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu