Haberler

STEAM WINDOWS XP VE VISTA DESTEĞİNİ DURDURDU !

STEAM Den, Windows Vista’a Elveda !

Valve firması, söz verdiği gibi Windows XP ve Vista‘nın Steam desteğini resmi olarak durdurdu.  Dün itibarı ile bu işletim sistemlerinin kullanıcıları Steam üzerinden oyun veya diğer programları çalıştıramayacaklar. Steam üzerinden tekrar oyun oynamaya başlamaları için işletim sistemlerinin yenilemesi gerekecek.

steam windows

Fakat görünüşe göre Windows XP ve Vista desteğinin kalkması Steam servisleri kullanıcıları tarafından çok büyük bir sorun teşkil etmeyecek. Eğer resmi veriler doğruysa, Windows XP kullanan Steam kullanıcılarının oranı sadece %0,11 , Vista ise listeye bile girememekte. Dünden itibaren, Windows 7 Steam tarafından destek alan en eski işletim sistemi olma unvanını ele geçirmiş bulunmakta. Windows 7 tüm versiyonları ile birlikte Steam kullanıcılarının %28 tarafından kullanılmakta. En çok kullanılan işletim sistemi ise %64 ile Windows 10 olarak belirlenmiş durumda.

Ana Sayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…
Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu