HaberlerWebMaster

Türkiye’ye yeni web sitesi alan adı!

Günümüzde Türkiye tarafından kullanılan “com.tr” ve “gov.tr” gibi alan adlarına bir yenisi ekleniyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bu alan adlarının yanına “a.tr”’nin de eklendiğini duyurdu.

Yeni alan adı ile birlikte bakan yardımcısının verdiği örnek olan “fatih.tr” gibisinden alan adları kullanılabilir olacak.

Kullanıma yeni sunulacak olan alan adının .tr Ağ Bilgi Sistemi yani kısaca TRABIS tarafından tahsis edileceği de açıklananlar arasında. 13 Eylül itibariyle testleri yapılmaya başlanan alan adına şu anda herhangi bir bireysel veyahut kurumsal tahsis yapmak mümkün değil. Bütün test aşamalarının bitişine müteakip tahsisler başlayacaktır.

Ayrıca bakan yardımcısı sayın Dr. Ömer Fatih Sayan;
“Bu alanda yaptığımız yeniliklerle, küresel rekabette öne çıkıyoruz. Milli alan adımız “.tr”, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.”
açıklamasında da bulundu.

Alperen Karaoğlu

Teknoloji, arabalar ve denizcilik! Ben Alperen, Eskişehirli bir gencim. Teknoloji bağımlısıyım diyebilirim, bunun yanında özellikle japon araçları ve elektrikli araç teknolojileri olmak üzere arabalara da çok büyük ilgim var. İki Deniz, Tek Vatan; Mavi Vatan!
Başa dön tuşu