Haberler

Turtle Beach’in yeni oyun kulaklığı 100 doların altında sunuyor

Pandemi ile kuzeydoğuda geldiğimiz sıcak yaz havası arasında, PS4’ümle her zamankinden çok daha fazla zaman geçiriyorum. Ve bazen Spider-Man ya da Fall Guys gibi bir oyunda gece yarısını geçtikten sonra, Manhattan çevresinde sallanan Spidey’nin heyecan verici orkestra dizilerinden ilham almayan komşularımın şaşkınlığına çok şaşırıyorum. O halde, Turtle Beach’in yeni Stealth 600 Gen 2’sinin, gece geç saatlerde oyun seanslarım için isteyebileceğim tüm konforu ve mükemmel ses kalitesini sunarak kapıma geldiği için şanslıyım.

 Turtle Beach’inUzun zamandır Recon 70 ve Recon Spark gibi düşük fiyatlı kulaklıklarının hayranıyım. Bu, büyük ölçüde şirketin ürün yelpazesinde bulacağınız ortak tasarım özellikleri sayesinde. Buna, kulaklığın kafa şeklinize daha iyi uyum sağlamasına ve gözlüğünüzü kafatasına çok fazla sıkıştırmamasına yardımcı olan eklemli kulak kapakları da dahildir. Ancak, kumaş örgü kulaklık kaplamalarından ve kafa bandındaki ekstra dolgudan gelen ve giden ses için ayrı ses kontrollerine kadar, fiyat farkını haklı çıkarmak için pek çok tasarım farkı vardır. Ve tabii ki kablosuz. Tüm bunlar, birinci nesil Stealth 600’den ikinciye kadar sürdürüldü. Birçok özellik de aynı, en önemlisi 50 mm neodim sürücüler ve 15 saatlik pil ömrü. Kağıt üzerinde bu çok büyük bir fark değil.

Ancak şirket, daha iyi bir deneyim için tasarımın bazı unsurlarını yeniden düşündü. Ayarlanabilir kafa bandının iç kısmında Recon 70’te bulacağınız gibi çok daha geniş bir omurga vardır. Orijinalin hiçbir zaman kırılma tehlikesi olduğunu hissetmemesine rağmen ekstra dayanıklılık sağlar. Ayrıca banttan çıkarılan küçük bir pencere var, böylece onu inç cinsinden ne kadar genişlettiğinizi görebilirsiniz – kulaklığı seyahat için sık sık sıkarken veya başkalarına ödünç verirseniz, yalnızca sorun yaşıyorsanız yararlı bir dokunuş daha sonra yeniden takmak. Grup biraz gergin ama rahatsız değil. Stealth 600 Gen 2’yi birkaç saat boyunca düz bir şekilde taktım ve aşırı basınç veya ısı nedeniyle çıkarmaya hiç gerek duymadım. Ağ kumaş genellikle soğuk kaldı.

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2

Kris Naudus / Engadget

Kulaklıklı mikrofon seti artık siyah versiyona ek olarak beyaz renkte de geliyor. Recon Spark’ı sevmemin nedenlerinden biri, siyah ya da kırmızı olmamasıydı, tüm oyun aksesuarı endüstrisini rahatsız eden iki renk. Daha fazla şirketin daha açık tonları veya düz beyazı benimsediğini görmek güzel bir değişiklik. Beyaz, yastıklamada ve gümüş logoda orta gri ile vurgulanmıştır. Muhtemelen bunu ailemin bir dahaki sefere ziyaretinde kendimi bilinçli hissetmeden sehpamda bırakabilirim.

Tasarımdaki en büyük değişiklik, hemen kaydetmediğim mikrofon ile oldu, çünkü kulak kabına öyle katlanmış ki arkadan hiç göremeyeceksin. Daha eski Turtle Beach kulaklıklarında genellikle yanlardan çıkan çıkarılamayan mikrofonlar vardı, ancak Stealth 600 Gen 2’nin kabı, sol kulak kabının mikrofonun tam oturacağı küçük bir kesiti olacak şekilde tasarlanmıştır. Doğrudan kulaklığa baktığımda bile mikrofonun varlığını kaydetmem bir saniyemi alıyor. Ürünün “gizli” markalaşmaya gerçekten uygun olan tek yönüdür.

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2

Kris Naudus / Engadget

Oyun sırasında ses, ayak sesleri gibi kolayca ayırt edilebilen ayrıntılarla her zamanki kadar net. Bununla birlikte, yüksek sesli müzik veya silah sesleri gibi daha büyük anlar sizi duyusal girdilerle boğabilir – kendimi sesi kısarken buldum. Fall Guys kulaklık takmak çok daha tuhaf çünkü ben topyekün poli jöle fasulyemin her küçük sıçramasını ve sesini duyabiliyorum, aynı anda düşen herkesin seslerinden bahsetmiyorum bile. Oldukça kaotik ve Stealth 600 Gen 2, sesi takdire şayan bir şekilde ele aldı.

 

Ana Sayfaya Dönmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu