Haberler

tvOS 14: Apple ilk Herkese Açık Beta sürümünü yayınladı, nasıl edinebilirsiniz

Apple’ın TVOS’u en popüler işletim sistemi değildir, ancak bir Apple TV’niz varsa, her büyük yeni sürümün ne getirdiğini kesinlikle önemsersiniz. TvOS 13 (ve sonraki nokta sürümleri) ile arayüz değişiklikleri, Xbox ve PlayStation denetleyici desteği, birden fazla kullanıcı ve Kontrol Merkezi gibi birçok büyük özelliğe sahibiz. Buna karşılık, tvOS 14’te gelen özellikler küçüktür, ancak bazen küçük şeyler tüm farkı yaratır. TvOS 14 bu sonbaharda piyasaya sürüldüğünde neler bekleyebilirsiniz.

Güncelleme 07/09/20: Apple, TVOS 14’ün Genel Beta 2’sini yayınladı.

 

TvOS 14 beta nasıl edinilir

Kayıtlı bir geliştiriciyseniz, bir beta profili almak için http://developer.apple.com/download/ adresine gidebilirsiniz; bu profilin daha sonra Mac’teki Xcode aracılığıyla Apple TV donanımınıza yüklenmesi gerekir.

Apple, TVOS için de herkese açık bir beta programı çalıştırıyor. http://Beta.apple.com adresine giderek, Apple TV’nizde kullandığınız Apple Kimliği ile giriş yapıp tüm şartlar ve koşulları kabul ederek kayıt olabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Apple TV’nizde beta güncellemelerini etkinleştirmeniz gerekir.

Apple TV’nizde Ayarlar uygulamasını başlatın ve Sistem’i, ardından Yazılım Güncelleştirmeleri’ni seçin. Herkese Açık Beta Güncellemelerini Al için bir seçenek görmelisiniz. Bunu etkinleştirin, ardından yeni bir beta kullanılabilir olduğunda Yazılımı Güncelle’yi seçin.

 

Ses paylaşımı

AirPod’ları Apple TV’nize zaten bağlayabilir ve özel olarak dinleyebilirsiniz. TvOS 14 ile aynı anda iki set bağlayabilirsiniz, böylece siz ve bir arkadaşınız kimseyi rahatsız etmeden dinleyebilirsiniz.

Apple’ın geçen yıl iOS ve iPadOS’ta uyguladığı bir özellik ve oturma odasında da çok mantıklı.

Uyumlu cihazlar

Apple TV donanımınız tvOS 13’ü çalıştırabilirse, tvOS 14’ü çalıştırabilir. Bu, Apple TV HD (başlangıçta 4. nesil Apple TV olarak adlandırılır) veya Apple TV 4K (5. nesil) anlamına gelir.

Apple TV’niz 2015’ten önce yayınlandıysa, tvOS yerine daha eski bir Apple TV yazılımı çalıştırır ve tvOS 14 almaz.

Yayın tarihi

Apple, bu sonbaharda neredeyse kesinlikle iOS 14, iPadOS 14 ve macOS Big Sur ile birlikte tvOS 14’ü piyasaya sürecek. Geçmişte, serbest bırakma genellikle Eylül ayında gerçekleşti, ancak COVID-19 küresel salgını gelişme programlarını bir şekilde etkilemiş olabilir.

Güncelleme geldiğinde, Apple TV’nizdeki Ayarlar uygulamasını açmanız yeterlidir. Ardından Sistem’e, ardından Yazılım Güncelleme’ye gidin.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu