Haberler

Uber, binicilerin ve sürücülerin 18 Mayıs’tan itibaren yüz maskesi takmasını isteyecek!

Lyft’in topuklarını takip eden Uber, koronavirüs pandemisi sırasında kullanıcılarını güvende tutmak için yeni kurallar getiriyor. 18 Mayıs’tan itibaren Uber, sürücüyü, teslimatçıları ve sürücülerin hizmeti kullanmaya başlamadan önce yüz koruması takmalarını isteyecek. Şirket, ABD, Kanada, Hindistan ve Avrupa ve Latin Amerika’daki müteahhitlerinin bir yüz kapağı veya maske kullandıklarını kanıtlamak için bir selfie almasını gerektiren yeni bir güvenlik kontrol listesi özelliği sunuyor.

Sürücüler, benzer şekilde, bir Uber sürüşüne girmeden önce kendi kontrol listelerini gözden geçirmek zorunda kalacaklar. Uygulama, onlardan bir maske taktıklarını ve ellerini yıkadıklarını veya sterilize ettiklerini onaylamalarını isteyecek. Her iki grup da birisi uygun koruma olmadan ortaya çıkarsa cezayı ödemeden bir yolculuğu iptal edebilecektir. Şirket, “Maske politikalarını tekrar tekrar ihlal eden sürücüler ve sürücüler Uber’e erişimi kaybetme riski taşıyor.” Dedi.

Uber, politikayı Haziran ayı sonuna kadar sürdürmeyi planlıyor ve bu noktada durumu yeniden değerlendirecek. Şirket ayrıca yeni kontrol listesi özelliğinin selfie sürücülerini ve insanların mevcut fotoğraf veritabanına karşı teslim ettikleri teslimatı karşılaştırmayacağına dikkat çekiyor. Ayrıca herhangi bir biyometrik bilgiyi işlemez.

Kontrol listesi özelliğine ek olarak şirket, UberX sürücülerinin herhangi bir zamanda en fazla üç yolcu taşımasını önerecektir. Ayrıca, yüklenicileri için temizlik ve güvenlik malzemeleri satın almak için 50 milyon dolar ayırdı.

Uber, koronavirüs pandemisinin iş üzerindeki etkilerini azaltmaya çalışırken yeni kurallar geliyor. Mayıs başında şirket, 3.700 tam zamanlı çalışanı işten çıkaracağını duyurdu. The Information’ın yakın tarihli bir raporuna göre, yolculuk talepleri yüzde 80 kadar düştü.

Ana Sayfaya Gitmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu