Haberler

Ücretsiz Tarayıcı uygulaması: Office Lens

Telefon ve kamera teknolojisinin gelişmesiyle birlikte FAX’ında papucu dama atıldı.Yazılımcılar evrakların resmini çekip işleyerek (scan) fax modülüne çevirecek yazılımlar geliştirmeye başladılar.

Gerek Apple  Store gerekse de Google Play de birçok belge tarayıcı uygulama var. Bunların çoğu ücretli , ücretli olmayan yazılımlar ise kısıtlanmış  , uygulama içi satın almalarla donatılmış durumda .Aman ücretsiz kullanalım desek te reklam videolarından gına gelmekte.

Fakat Microsoft reklamsız , kıstlamasız güzel bir belge tarayıcı uygulaması yapmış.

Uygulamayı çalıştırdığınızda taramak için bir ekran açılmakta , altında ise beyaz tahta , belge , kartvizit  ve fotoğraf modları bulunmakta. En çok kullanacağımız mod öyle zannediyorum ki belge modu. Buradan taranacak belgenin fotoğrafını çekiyoruz. Uygulama fotoğrafı işleyerek düz satıh belge formuna getiriyor. Belge formuna getirilmiş çıktıyı ister telefona kaydediyoruz ister maille gönderebiliyoruz , istersek sosyal medyada da paylaşabiliyoruz…

Ben bu uygulamayı gerek reklamsız gerekse de ücretsiz gerekse de Microsoftun uygulaması olduğu için çok sevdim….

Sizlere de tavsiye ediyorum.

 

Google  Play Bulunurluğu : Evet

App Store Bulunurluğu : Evet

Kullanım Kolaylığı :Gayet rahat kullanımı var.

Reklam : Reklamsız.

Tavsiye durumu : % de 100 tavsiye ederim.

KEŞKE : yok

Uygulama Adresi ; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=tr

Uygulamanın video İncelemesi;

UYGULAMA SAHİBİNİN  Google ve APP Stordaki açıklamaları ;

ABD ve Porto Riko’da Google Play’in “2015 Yılının En İyi Uygulamaları” listesinde yer aldı!
Office Lens, beyaz tahta ve belgelerdeki resimleri keser, iyileştirir ve okunabilir hale getirir. Office Lens ile görüntüleri PDF, Word ve PowerPoint dosyalarına dönüştürebilir ve hatta OneNote veya OneDrive’a kaydedebilirsiniz.Office Lens, cebinizde taşıdığınız bir tarayıcı gibidir. Yazı tahtaları üzerinde aldığınız notları anında dijital ortama aktarır. Önemli belgelerinize ve kartvizitlerinize istediğiniz zaman erişin. Fikirlerinizin taslağını çizin ve unutmamak için taslağınızın fotoğrafını çekin. Faturalarınızı ve yapışkan notlarınızı bir daha asla kaybetmeyin!
Uygulamayı yükleyerek şu adreste yer alan hüküm ve koşulları kabul edersiniz: http://aka.ms/olensandterms.Senaryolar:
– Bir yazı tahtasının fotoğrafını çekin, fotoğrafı kırpın ve toplantı notlarınızı iş arkadaşlarınızla paylaşın.
– Yazdırılan belgelerinizin, kartvizitlerinizin veya posterlerinizin dijital kopyalarını oluşturun ve bunları kusursuz bir şekilde kırpın.
– Yazdırılmış veya el yazısıyla yazılmış metin, OCR aracılığıyla otomatik olarak tanınır. Böylece resimlerde sözcükleri arayabilir, kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Önemli Özellikler:
– Office Lens’in Beyaz Tahta modu, parlamaların ve gölgelerin temizlenmesini sağlar.
– Office Lens’in Belge Modu, resimleri mükemmel bir şekilde kırpar ve renklendirir.
– Taranan resim, tercihinize bağlı olarak OneNote’a, OneDrive’a veya yerel olarak cihaza kaydedilebilir.
-Kartvizit modu, kişi bilgilerini ayıklayıp adres defterinize ve OneNote’a kaydedebilir. Bu özellik İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Basitleştirilmiş Çince dillerinde yazılmış kartvizitlerde en iyi sonucu verir. Daha fazla dil desteği yakında eklenecektir.
– Resimleri, OneDrive’a otomatik olarak kaydedilen Word (.docx), PowerPoint (.pptx) veya PDF (.pdf) dosyalarına dönüştürün.

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu