Haberler

Valorant İlk Ban Dalgasını Gerçekleştirdi !

Riot Games’in yeni oyunu olan Valorant da 8.873 kişiyi ilk ban dalgasında oyundan kalıcı olarak uzaklaştırdı.

Haber, Valorant ‘ın anti-boru hatlarının tasarımcılarından Phillip Koskinas’tan geldi. Şu anda kapalı betada kaç oyuncunun olduğunu bilmese de, 8,873 kişinin artık aramızda olmadığını biliyoruz.

Valorant’tan yasaklanan ilk oyuncular bir aydan uzun bir süre önce oldu, hackerlar kapalı beta’ya sadece üç gün yasaklandı. Riot, yaz aylarında oyun yayınlanmadan önce dolandırıcılara ve bilgisayar korsanlarına karşı durmak için çabalıyor.

Bu oyuncu yasaklarının arkasındaki birincil sistem, önyükleme sistemi sırasında yüklenen bir çekirdek modu sürücüsü olan Riot’un Vanguard sistemidir. Bu, Valorant ‘ı indirenlerin, oyunu oynamasalar bile Vanguard sisteminin arka planda çalışacağı anlamına gelir. Öncü özelliğini devre dışı bırakmak mümkündür, ancak oynamak için tekrar açılması gerekir.

Hile, Riot’un Valorant’ta damgalamak istediği tek şey değil, şirketin retikülünde oyuncu tacizi. Valorant’ın arkasındaki geliştirme ekibi, oyuncuların zevk alması için adil ve düşmanca olmayan bir ortam yaratmak amacıyla oyun içindeki oyuncu tacizini azaltmayı umuyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu