Haberler

Vivo Yeni Bir Patent Aldı!

Vivo yeni bir akıllı telefonun patentini aldı. Patent, kaydırılan bir mekanizması olan bir akıllı telefonu ortaya koyuyor. Bu patentin tasarımı Oppo Find X’in tasarımına biraz benziyor.

Patent,Vivo tarafından Çin’de CNIPA’da ( Incopat veritabanı aracılığıyla ) alındı. Görüntülere bakıldığında, Oppo Find X’te olduğu gibi bir kaydırma mekanizması var.

Patentte  olan telefon tam bir ekrana sahip.Delikli selfie kamerası veya bir sensör,gözükmüyor ve cihazın çerçeveleri çok ince.Telefonun arka tarafında dörtlü kamera kurulumu var. İlginç bir şekilde, birinci kamera diğer üç kameradan ayrılıyor, çünkü birincisi kayar mekanizmanın üzerinde yer almakta.

Bu görüntüden mekanizmanın çift aşamalı olacağını görüyoruz. 2. aşamada bir kamera veya flaş bulunabilir.

Mekanizma kaldırıldığında ön tarafta bir kamera gözümüyor yani patent ekran altı kamerayı bünyesinde barındırıyor olabilir.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu