Haberler

WhatsApp, en son beta sürümde Messenger Rooms entegrasyonunu aldı !

Nisan ayı sonlarında Facebook, aynı grup görüşmesine 50 kişiye kadar katılım sağlayan yeni görüntülü sohbet özelliği olan Messenger Rooms’u tanıttı.

Messenger Rooms özelliği, görüntülü mesajlaşma servislerine olan talebin hızla arttığı, Skype, Zoom ve diğer benzer platformlara katıldığı için tanıtıldı. En son WhatsApp beta sürümü, bu özellikle bir entegrasyon ekledi.

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir; kullanıcıların mesaj göndermeye ek olarak birbirlerini aramasını sağlar. WABetaInfo’ya göre, Android için WhatsApp beta uygulaması sürümü 2.20.163, Messenger Rooms ile yeni bir entegrasyona sahip ve kullanıcıların hızlı bir şekilde bir grup video görüşmesi başlatmasını sağlıyor.

Entegrasyon, kısayollar menüsünde tıklanabilir bir balon olarak bulunur; yeni ‘Odalar’ seçeneği, kamera simgesinin bulunduğu yerde listelenir (yine de sohbet mesajı alanından erişilebilir). Odalar kısayoluna dokunduğunuzda, Messenger Odaları özelliğini tanıtan bir mesaj görüntülenir.

Kullanıcıların Messenger uygulamasını başlatmak ve bir oda oluşturmak için “Messenger’da Devam Et” bağlantısına dokunmaları gerekir. Benzer bir kısayol, diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcıların bir oda oluşturma seçeneğinin bulunduğu WhatsApp Çağrı sekmesinde bulunur. Açıkçası, bu özelliği kullanmak için kullanıcının cihazında Messenger yüklü olması gerekir.

Raporda, Messenger Rooms entegrasyonunun önce ABD’deki kullanıcılara sunulduğu ve yakında diğer bölgelerde kullanıma sunulacağı iddia ediliyor. Özelliğin ne zaman betadan çıkacağı ve tüm kullanıcılar için normal WhatsApp Android uygulamasında kullanıma sunulacağı belli değil.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu