Haberler

Windows 10 Fall Creators Update Kullanıma Sunuldu

Update Dosyalarını İndirdiniz Mi Acaba ?

Geçtiğimiz günlerde haberini sizlerle paylaştığımız  Windows 10 Fall Creators Update kullanıma sunuldu.

Microsoft uzun süredir beklenen Windows 10 Fall Creators Update güncellemesini kullanıcılarının kullanımına  sunmuş durumda. Bu güncelleme ile birlikte Windows’unuz daha güvenli, hızlı ve daha hoş görünüme kavuşmuş durumda.

Windows 10 Fall Creators Update Ne Gibi Yenilikler Sunuyor ?

Gelen yeni güncelleme ile birlikte daha modern ve hoş duran bir kullanıcı aray yüzüne kavuşmuş durumdayız. Uzun süredir gelen klasikleşmiş Windows tasarımından bir nebze uzaklaşan Windows kullanıcıların beğenisini toplamakta.windows 10 fall creators update

Gelen bir diğer özellik ise şüphesiz OneDrive’da yüklü olan dosyalarınızı artık indirmeden görüntülebiliyor olmanız.

Yenilenen Fotoğraflar uygulaması sayesinde, yüklü olan tüm fotoğraflarınızı bu uygulama üzerinden düzenlemeniz mümkün olacak.

windows 10 fall creators update

Telefonunuz üzerinden Microsoft Launcher kullanmanız taktirinde, Android cihazınız bilgisayarınız ile daha iyi bir şekilde iletişimde olacak. Örnek üzerinden verecek olur isek,  telefonunuz üzerinden yapmaya başladığınız bir işi, ev veya iş bilgisayarınızda devam ettirebileceksiniz. Gelecek güncelleme ile birlikte kötü içerikli  yazılımlar içinde Windows’unuz artık sizlere daha güçlü koruma sağlanacak ve güncelleme işleminden hemen sonra can sıkıcı halde olan  hata ve güvenlik sorunlarıda düzelmiş olacak.

Her bilgisayarın ilk koruma kalkanı olan Windows Defender  artık veri koruma özelliği sayesinde gücüne güç katıyor bunun yanı sıra eskisine nazaran Cortana ayarları içerisine  bir çok düzenleme yapılabiliyor.

WİNDOWS 10 FALL CREATORS GÜNCELLEMESİ NASIL İNDİREBİLİRİM ?

Yeni gelecek olan  Windows 10 Fall Creators güncellemesi için minimum 1 GHz hızında işlemci, 32 bit sistemer için gerkli olan bellek boyutu 1 GB iken  64 bit için gerekli bellek boyutu ise 2 GB olarak belirtildi, Depolama alanında kullanılacak yerlerde şu şekilde 32 bit için 16 GB64 bit için ise 20 GB boş alana sahip olmanız gerekiyor.

Microsoft yeni Fall Creators Update güncellemesi hazır ve indirmeye açık durumda olduğunda gerekli güncellemeyi indirmeniz ve akabinde yüklemeniz içinde sizlere bildirim sunacak. Bildirimi almadan indirmek isteyenler ise Buraya  tıklayarak gerekli siteyi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla habere göz atmak istiyorsanız Haberler‘e tıklayın.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu