Haberler

Windows 10’dan kritik 32 Bit kararı!

Windows 10 32 bit bilgisayarlar için önemli bir karar verdi. Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10, eski teknoloji olan 32 bit’e desteği sonlandırmaya başlıyor.

İşletim sisteminin minimum gereksinimler sayfasındaki bir kategori için 32 bit ifadesi kaldırıldı.

Windows 10, 32 bit mimarili sistemler için son adımı atmaya hazırlanıyor.

Şuanda 32 bit bilgisayarlar üzerinde çalışabilen işletim sistemi, 2004 sürümü ile OEM 32 Bit cihazlara verdiği desteği sonlandırıyor.

OEM sürümü, bilgisayar üreticileri tarafından alınıp, sıfır cihazlara yüklenen sistem anlamına geliyor. Zaten uzun süredir satışa çıkan bilgisayarlar 64 bit.

Böylelikle Windows 10, 32 bit bilgisayarlar için vereceği desteği yavaşça sonlandırmaya başladı.

Halihazırda Windows 10 kullanıpta 32 bit olan cihazların desteklenmesi devam edecek. Bu sistemlerede uzun süre güncelleme verileceği belirtiliyor.

32 bit sistemlere desteğin tamamen sonlandırılmasının, birkaç yıl sonra olacak gibi duruyor. Çünkü yüksek kullanım oranı bulunan kategoride bir anda desteği kesmenin doğru olmayacağı belirtiliyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu