Haberler

Xbox Game Pass Diğer Konsollara Gelmeyecek

Xbox Game Pass , hem konsol hem de PC’de uzanan nispeten küçük bir aylık ücret karşılığında indirebileceğiniz geniş bir oyun kütüphanesi sunuyor. Sonunda diğer konsollara gelebileceğine dair söylentilere rağmen, Xbox’tan Phil Spencer bunun planın bir parçası olmadığını söylüyor.

Xbox Game Pass

 

GameStar’a konuşan Spencer, Microsoft’un Nintendo Switch veya PS4 gibi diğer konsollarda Game Pass sunmanın ilgisinin olmadığını, çünkü özelliklerinin tamamını da sunamadıklarını açıkladı. Bu, Spencer’ın oyuncuların Xbox Game Pass i nerede bulduklarına bağlı olabilecekleri bir özellik kümesi oluşturduğunu söyleyen Xbox Live ve Başarı desteğini içerir

Nintendo Switch, Cuphead’in konsolda piyasaya sürülmesinden sonra geçen yıl Xbox Live desteği aldı ve bu da Game Pass desteğinin yakında izleyeceği söylentilerini destekledi. Ancak Microsoft’un planlarında olmadığı kadar Spencer, Xbox’ın rakiplerinin Game Pass desteğine de izin vermek isteyeceğine inanmıyor.

Spencer, “Diğer rakip platformlar donanımlarında tam bir Xbox deneyimi yaşamakla gerçekten ilgilenmiyorlar.”

Geçen hafta Microsoft, Xbox oyunları akış hizmeti olan xCloud’un Eylül ayında başlatılacağını ve Ultimate aboneliklerine ücretsiz olarak ekleneceğini duyurdu. XCloud tarafından desteklenen oyunlar, yaklaşan Series X gibi konsollarında ve iOS veya Android destekli PC ve mobil cihazlarda yayınlanabilecek.

 

Kaynak

Ana Sayfa

 

 

 

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu