Haberler

Xbox hediye kodları özelliğini ortadan kaldırıyor !

Oyunlarla birlikte verilen DLC’ye erişmek için 25 karakterlik bir koda artık ihtiyacınız olmayacak.

Yeni bir Xbox özelliği, daha önce gerekli olan 25 haneli kodları ortadan kaldırarak konsolla birlikte gelen oyunları talep etmeyi kolaylaştırır. Polygon tarafından belirtilen Digital Direct, oyunları ve diğer DLC’leri doğrudan kurulum işlemi sırasında kullanabileceğiniz konsola yerleştirir. Kurulum sonrası kullanıcılar için bu özellik “Hesaplar” ve “Kütüphanem” bölümlerinde bulunabilir.

Bir konsol kurarken, Xbox web sitesine göre, size beraberinde gelen içeriği ve hizmet tekliflerini kullanma seçeneği sunan bir sayfa göreceksiniz. Kullanmak “Hak Talebinde Bulun” u tıklamak kadar kolaydır. Paraya çevrilen her şey, hak talebinde bulunan Microsoft hesabına eklenir.

Alternatif olarak, konsolunuzda kullanılabilen Digital Direct içeriğini ve kullanım durumunu bulmak için önce “Ayarlar”, ardından “Hesap” ve ardından “Bu Xbox’a Dahil” seçeneklerine gidebilirsiniz. Bu bilgiler “Kütüphanem” de de görülebilir.

Thurrott’a göre Digital Direct, Project Roma olarak adlandırılan “dijital ekleme” özelliği gibi görünüyor. Xbox ekibi, konsolu için geliştirilmekte olan çeşitli özelliklere kod adları veriyor Anaconda, X Serisi ve Maverick’in Xbox All Digital olduğu ortaya çıktı.

Bu özellik ilk olarak yeni çıkan Cyberpunk 2077 Xbox One X’te piyasaya sürülüyor. Cyberpunk 2077, Eylül ayına kadar oynanamayacak, ancak oyuncular beklerken yeni konsolda Digital Direct’ten yararlanabilirler.

Microsoft daha önce indirme kodlarının zorluğunu QR kodları ve Kinect kamera aracılığıyla taranabilir hale getirmeye çalışmıştır. Digital Direct sıkıcı yazmayı ortadan kaldırır, ancak istemediğiniz paketlenmiş bir oyunu paylaşmayı veya satmayı zorlaştırabilir.

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu