Haberler

Xiaomi Mi Band 5, SpO2 sensörü ile Piyasaya sürülecek !

Yaklaşan Xiaomi Mi Band 5, SpO2 ölçümü (kan-oksijen doygunluğu) ile kalp atış hızı izleyicisini geliştirecek. Ek sağlık özellikleri, adet döngüsü izlemeyi içericek.

Uluslararası versiyonun daha önce Çin’e özel NFC desteği aldığı söyleniyordu. Bununla birlikte, bazı yeni bilgiler global NFC desteğinden şüphe ediyor, ancak model numarası XMSH11HM olan yeni bir “Mi Smart Band 5” sürümünden bahsediyor (normal Xiaomi Band 5 XMSH10HM olacak).

Smart Band, özellikle Amazon’un Alexa’sı olmak üzere yapay zeka yardımcı desteğine sahip olacak. Önceki nesillerde, Çin’de satılan modellerde NFC ve dijital asistan için bir mikrofon vardı, ancak bu sadece Çince konuşan Xiao yapay zekası ile çalıştı.

Alexa, zaten sekiz dili anladığı için (Amerika, Japonya, Avrupa ve Hindistan’ın çoğunu kapsayan) küresel bir sürüm için çok daha iyi bir seçim. Grupta konuşmacı olmadığından Alexa’nın yanıtlarının yalnızca metin olacağını unutmayın.

O zaman ekran 1.2 “büyüyecek, çerçeveler küçülecek (dördüncü nesil ekran 0.95”). Grup muhtemelen Çin’de ilk kez tanıtılacak, Haziran ayında bir süre sonra birkaç ay sonra küresel bir versiyon izleyecek.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu