Haberler

YouTube’dan 18:9 Ölçeği desteği geldi!

YouTube’dan Çözüm Gecikmedi !

Son zamanların favori telefonların bir çoğu bildiğiniz üzere 18:9 ekran kullanmakta ve oldukça hoş gözükmekte. Ancak bu ekranlar hoş gözükmesine karşılık ne yazık ki videolar ve uygulamalarda ne yazık ki uyumsuz oluyor ve görüntü bozukluğuna neden oluyordu ancak bu sorun giderilmeye başlandı, son olarak Youtube mobil uygulamasında yeni güncelleme ile birlikte 18:9 oranını vede yakınlaştırma özelliğini sunmuş bulunuyor.

Youtube Bu Soruna Hemen Çözüm Buldu.

Son dönemlerin favori telefonları arasında yer alan LG G6, V30, Note 8, Galaxy S8 ve S8+ son olarakta İPhone X gibi büyük ölçekli ekranlara sahip telefonlarda 18:9 ekrna oranı kullanılıyor. Uygulamalar normalde 16:9 oranlı ekranlara destek vermekte dolayısı ile bu ekranlarda yaşayacağınız uygulamalarda yaşayacağınız sorunlar biraz canınızı sıkabilir.

Başta Youtube olmak üzere çoğu uygulamada tam ekran sorunu mevcuttu, Youtube videolarını izlerken köşelerde siyah boşluklar mevcuttu. Videolar standart olarak 16:9 olarak açılmakta, pinch to zoom parmak haraketi ile video ekranı tam olarak kullanabiliyor. Bu güncelleme ile birlikte 18:9 ekrana sahip kullanıcılar sorun yaşamadan istedikleri video’u keyifle tam ekran olarak izliyebilecek.

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu