Haberler

ZTE Yeni Katlanabilir Telefon Patentini Aldı!

Çin merkezli telefon üreticisi olan ZTE’nin, Çin’in patent merkezi olan CNIPA’da ortaya çıkan bilgilerine göre ZTE, üç parçalı katlanabilir bir cihazın patentini aldı.

ZTE’nin 2017 yılında çıkarmış olduğu ZTE Axon M, bir menteşeyle birbirine tutturulmuş 2 ekrana sahip olan, piyasa çıkmış ilk katlanabilir telefonlardan biriydi.

Çin’in patent merkezi CNIPA’dan elde edilen bilgiler doğrultusunda ZTE’nin bu sefer, üç parçalı yeni bir telefon üzerinde çalıştığını görebiliyoruz.

Bu yılın başlarında TCL, oldukça ses getiren üç parçalı katlanabilir telefon tasarımlarını tanıtmıştı fakat ZTE, TCL’nin katlanabilir tasarımının dışına çıkıyor.

Ortaya çıkan dizayn, Huawei Mate X‘e bir hayli benziyor gibi duruyor. Alınan patent; ekran yapısı dışında, hiçbir özelliğe dair bir bilgi içermiyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Bu Haberi Beğenebilirsiniz!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu