SEO

Google performans raporları, iş ilanı ve detay sayfaları için tıklamaları ve gösterimleri nasıl saydığını günceller

Google, iş ilanı ve detay sayfaları için tıklamaları ve gösterimleri sayma şeklini değiştirdi Arama Konsolu performans raporları. Filtreleme yaparken tıklamalarda ve gösterimlerde bir artış fark edebilirsiniz i̇ş li̇steleri̇ ve detay sayfalari Ancak bunun tek nedeni Google’ın bu veri noktalarını geçmişte olduğundan daha farklı değerlendirmesidir.

Google Arama’da herhangi bir değişiklik olmadı, yalnızca Google’ın Search Console raporlamasında bu görünümleri raporlama biçiminde bir değişiklik oldu. Raporlamadaki bu değişiklik 9 Ocak 2024 tarihinde başladı.

Google ne dedi? Google bu güncelleme hakkında şunları paylaştı Buradadeğişiklik 9 Ocak’ta yürürlüğe girdi. Google yazdı:

Search Console, aşağıdakiler için gösterimleri ve tıklamaları değerlendirme ve sayma şeklini değiştirdi i̇ş li̇stesi̇ ve detay sayfalari. Sonuç olarak, iş sayfalarınız için tıklama ve gösterimlerde bir artış görebilirsiniz. Bu artış gerçek büyümeyi değil, Search Console’un Arama’daki çeşitli iş deneyimlerindeki gösterim ve tıklama sayısını daha doğru bir şekilde raporlamasını yansıtır.

Google Arama’da değişiklik yok. Yine Google, bu iş ilanlarının ve detay sayfalarının Google Arama’da nasıl veya nerede gösterileceği konusunda herhangi bir değişiklik yapmadı. Bunun yerine bu sadece Google Search Console’da yapılan bir raporlama değişikliğiydi.

Bu ölçümler nasıl çalışır? Google, yardım belgelerinde bu konuda daha fazla ayrıntı yayınladı. Bunları okuyabilirsiniz Buraya..

Neden önemsiyoruz? İş listesi ve detay sayfaları için gösterim ve tıklama verilerinde bir artış fark ederseniz, nedeni budur. Bunun yalnızca bir raporlama değişikliği olduğunu ve yapmış olabileceğiniz herhangi bir değişiklik veya Google’ın Google Arama’da yapmış olabileceği herhangi bir değişiklik olmadığını belirtmek için buna açıklama ekleyin.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu