Teknoloji

Apple, Bölgede Azalan Satışları Toparlamak İçin Şaşırtıcı Bir Hamleyle Çin’de Çeşitli iPhone Modellerinde İndirime Gitti

Apple neredeyse hiçbir ürününde indirim yapmamakta, bunun yerine şirketin uzun bir listeye sahip çevrimdışı ve çevrimiçi yetkili perakende ortakları tarafından fiyat indirimleri uygulanmaktadır. Ancak şirket, nadir görülen ve belki de gerekli bir hamleyle, akıllı telefon satışlarındaki sürekli düşüşü telafi etmek için Çin’de yaşayan müşterilere cazip imtiyazlar sunmaya karar verdi. Huawei’nin bölgede ortaya çıkmasıyla işler çok daha zorlaşabilir, bu nedenle indirimler sunmak, momentumu şirketin tarafına kaydırmanın bir yoludur.

İndirimler, hangi Apple ürününün satın alındığına bağlı olarak 500 yuan veya yaklaşık 70 dolara ulaşabilir

Şubat ayında başlayacak olan Lunar Yeni Yılı öncesinde Apple, 18 Ocak – 21 Ocak tarihleri arasında, teknoloji devinin en üst düzey iPhone 15 Pro Max dahil olmak üzere her şeyde indirim uygulanacak bir promosyon düzenliyor. Mac’ler, iPad’ler, AirPods ve Apple Watch modelleri gibi diğer ürünlerde de satın alınan ürüne bağlı olarak 500 yuan ya da 70 dolara varan indirimler uygulanacak. Özellikle Samsung’un Galaxy S24 modellerinden herhangi birini rezerve etmek için 50 dolarlık bir kredi sunduğu düşünüldüğünde, 70 dolarlık bir indirim çok fazla görünmese de, gerçek karar bazı okuyucuları şaşırtmış olabilir.

Cupertinolu firmanın çevrimiçi ya da çevrimdışı kanalları aracılığıyla ürün ya da hizmetlerinde fiyat indirimine gittiğine nadiren tanık olunuyor ancak Apple’ın Çin’deki iPhone satışlarında çift haneli bir düşüş yaşadığı ve analistlerin bu düşüşün 2024 yılına kadar devam edeceğini öngördüğü göz önünde bulundurulduğunda, çeşitli ürünlerde indirim yapmak mantıklı hale geliyor. TrendForce daha önce Apple’ın karşılaştığı pek çok zorluktan birinin Bu yıl Apple’ı bekleyen Huawei’nin yeniden dirilişi. Eski Çin devi, Mate 60 serisinde bulunan kendi geliştirdiği Kirin 9000S sayesinde kendi sahasına büyük bir patlama ile yeniden giriş yaptı.

Huawei’nin amiral gemisi tekliflerinin Apple’ın iPhone 15 serisini geride bıraktı Çin’in hacim bakımından en büyük akıllı telefon pazarı olması ve Apple için büyük önem taşıması nedeniyle, 2023’ün sonlarında Apple Vision Pro’nun piyasaya sürülmesi, Çin’i açık nedenlerden ötürü tedirgin edecektir. Şirketin 1Ç 2024 kazanç görüşmeleri, Apple Vision Pro’nun ABD’de resmi olarak satışa sunulmasından sadece bir gün önce, 1 Şubat’ta yapılacak, böylece şirketin çeşitli pazarlarda ne kadar iyi performans gösterdiğini öğreneceğiz.

Haber Kaynağı: Elma

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz
Facebook
Twitter

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu