Teknoloji

Apple Watch Series 9 veya Ultra 2’nizin Son Modellerden Çıkarıldıktan Sonra Kanda Oksijen Özelliğini Barındırıp Barındırmadığını Kontrol Edin

Apple’ın en yeni Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satışını durdurduğu daha önce bildirilmişti. Şirketin bu kararı, ABD’de yaşanan bir Masimo ile anlaşmazlık Kan Oksijen özelliğini çevreleyen patent ihlalleri nedeniyle. Şirket şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde iki modelin satışına devam etme kararı aldı, ancak Kan Oksijen özelliğini barındırmayacak. Bununla birlikte, yeni bir Apple Watch Series 9 veya Apple Watch Ultra 2 almak için pazardaysanız, Kan Oksijen özelliğine sahip olup olmadığını görmek için cihazın model numarasını kontrol edebilirsiniz.

Apple Watch Series 9 veya Apple Watch Ultra 2’nizin Amerika Birleşik Devletleri’nde Kanda Oksijen özelliğine sahip olup olmadığını şu şekilde kontrol edebilirsiniz

Apple Watch Series 9 veya Apple Watch Ultra 2’yi Apple’ın çevrimiçi mağazasından sipariş etmeyi planlıyorsanız, giyilebilir cihazın Kanda Oksijen özelliğini barındırmama ihtimali var. Ancak eBay veya Amazon gibi üçüncü taraf bir satıcıdan yeni bir Apple Watch almak bu özelliği barındırabilir. Bunun nedeni, giyilebilir cihazın Apple’ın kararı ortaya çıkmadan önce stoklanmış olabileceğidir. Bu modeller için biraz fiyat artışı görürseniz paniğe kapılmayın.

Bununla birlikte, Apple Watch Series 9 veya Ultra 2’ye sahip olmak istiyorsanız, giyilebilir cihazın Kan Oksijen özelliğine sahip olup olmadığını öğrenmenin bir yolu var. Tek yapmanız gereken Apple Watch’unuzun parça numarasını kontrol etmek. Şirket, Kanda Oksijen özelliğini barındırmayan yeni Apple Watch modellerinin “LW/A” dizesiyle bittiğini söylüyor. Model numarasını iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasının Ayarlar bölümünde görüntüleyebileceğiniz gibi, model numarası giyilebilir cihazın kutusunda da görülebilir. Bu, satın almadan önce özelliğin kullanılabilirliğini kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Model numarası, son karakterden önce bir eğik çizgi ile sekiz harf ve rakamı birleştirir. Apple Watch Series 9 veya Ultra 2’yi zaten satın aldıysanız iPhone’unuzdaki özel Apple Watch uygulamasına gidin ve Genel > Hakkında > Model Numarası. Model numarası A2978 olarak görünüyorsa, parça numarasını görüntülemek için üzerine dokunun.

Apple Watch Series 9 veya Ultra 2’nizin Kanda Oksijen özelliğine sahip olup olmadığını kontrol etmek için yapmanız gereken tek şey bu. İşlem oldukça basittir ve üçüncü taraf bir uygulama gerektirmez. Apple’ın Kanda Oksijen özelliğini dahil etmeme kararı yalnızca yeni cihazların satışlarını etkileyecek. Bu da mevcut bir modeliniz varsa, şirketin kararının Apple Watch’unuzun işlevselliğini etkilemeyeceği anlamına geliyor.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu