Teknoloji

ATARI ve MyArcade 150 dolar fiyat hedefiyle 7 inçlik oyun el bilgisayarı hazırlıyor

7-inç ekranlı Atari Game Station Portable gelecek yıl 149 dolara piyasaya sürülecek

Atari Game Station Portable, Kaynak: Retro Handhelds

Atari ve MyArcade güçlerini birleştirerek retro meraklılarına özel yeni bir avuçiçi oyun sistemini tanıttı. Atari oyunlarını modernize etmeye yönelik önceki girişimlerin aksine, bu yeni el bilgisayarı 7 inçlik daha büyük bir ekrana sahip. Ancak bu Windows ya da SteamOS tabanlı bir el bilgisayarı değil.

Game Station Portable olarak adlandırılan bu yeni cihaz, Pong gibi klasiklere hitap eden bir kürek kontrolörü, D-Pad, trak-ball ile donatılmış olarak geliyor. Atari henüz desteklenen oyunların bir listesini yayınlamamış olsa da, listenin 100 klasik Atari oyunu sunan kompakt bir el bilgisayarı olan Atari 50 Pocket Player Pro’yu geçebileceği söyleniyor. CES 2024’te MyArcade ekibi sistemin halihazırda 200’den fazla oyunu desteklediğini doğruladı.

Atari Game Station Portable, Kaynak: Retro Handhelds

Hem standart bir oyun kumandasına hem de tuş takımlarına sahip olan Game Station Portable, çok çeşitli oyunları barındırabilen çok yönlü bir sistemdir. MyArcade’in ilginç bir dokunuşu, Atari oyunlarına aşina olmayan oyuncular için görsel ipuçları sağlayan, desteklenen kontrolörün etrafındaki LED’lerin uygulanmasıdır. Bu LED’ler yalnızca oyun belirli bir kontrol cihazı veya düğme gerektiriyorsa yanacaktır. Sistemin bir destek ayağına ve iki USB Type-C konektörüne sahip olduğunu da ekleyelim.

Atari Game Station Portable, Kaynak: GenXGrownUP

GenXGrownUP, aşağıdaki gömülü videoda görüldüğü gibi, konsolun fiyatının 149 $ olduğunu ve 50 Pocket Player Pro’ya kıyasla üç kat artış olduğunu belirtiyor. Beklenen lansman aralığı Eylül ve Ekim ayları olarak belirlendi, ancak potansiyel ayarlamalar hala gerçekleşebilir.

[GenXGrownUp] Atari Gamestation Portable ELLER ÜZERİNDE! | CES 2024 My Arcade (11,824 views)

Kaynak: Retro El BilgisayarlarıAziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu