Teknoloji

Avatar Frontiers of Pandora, Unobtanium MAX Ayarlarında NVIDIA RTX 4090 ile 4K’da Muhteşem Görünüyor

Avatar Frontiers of Pandora’nın yeni ve etkileyici bir grafik gösterisi yayınlandı ve Ubisoft’un oyununun 4K’da 100 fps’nin üzerinde çalıştığı gösterildi.

Ünlü Alman YouTuber ‘Digital Dreams’ tarafından hazırlanan bu yeni videoda Avatar, yaratıcısının kendi özel ReShade ışın izleme ön ayarıyla gösteriliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, oyunun donanım hızlandırmalı ışın izlemesine ek olarak neden özel ReShade ışın izleme efektlerinin kullanıldığından tam olarak emin değiliz. Bu video için Digital Dreams, NVIDIA RTX 4090 GPU ve diğer birçok üst düzey donanımla birlikte bir Ryzen 9 7950x CPU kullandı. Sonuç, en hafif tabirle etkileyici. Aşağıdaki grafik gösterisine göz atın ve kendiniz karar verin:

Avatar Frontiers of Pandora şimdi PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıktı. İşte oyun hakkında yazdıklarımız geçen ayki incelememizde.

Kuşkusuz, tüm görsel ihtişamın ve ayrıntıların biraz fazla gelebildiği zamanlar oluyor. Biraz dağınık. Neyse ki Frontiers of Pandora’da sadece tek bir görsel nota yok. Yoğun bir orman biyomunda başlasanız da, sonunda Yukarı Ovalar’a ve uzaylı canavar sürülerinin ve tüm ağaçların sürekli rüzgarlı bir açıyla büyüdüğü çok güçlü rüzgarların bulunduğu muhteşem otlaklara gideceksiniz. Ardından, oyunun son perdesinde, sırların ve vahiylerin sizi beklediği puslu iğne yapraklı Bulutlu Orman’a gideceksiniz. Görsel hatalar zaman zaman grafiksel ihtişamı bozsa da, Ubisoft standartlarına göre saçmalık seviyesi oldukça düşük (bununla birlikte, bir noktada ciddi bir ilerleme engelleme hatasıyla karşılaştım, bu da bu incelemenin biraz gecikmesinin önemli bir nedenidir).

Evet, Avatar: Frontiers of Pandora’nın dünyası güzel ama orada ne yapıyorsunuz? Ubisoft’un tipik açık dünya aktivitelerinden bolca var – yıkılacak RDA karakolları, canlandırılacak araştırma noktaları ve benzeri – ancak genel olarak Frontiers of Pandora’nın dünyası tipik Far Cry haritasından çok daha ilgi çekici hissettiriyor. Western Frontier, Xenoblade Chronicles oyunlarını ve hatta Zelda: Breath of the Wild gibi oyunları akla getiriyor. Belirli bir konuma ulaşmak sadece bir harita işareti koyup birkaç dakika boyunca akılsızca oraya doğru koşmaktan ibaret değil, çünkü etrafta dolaşmak çoğu zaman zorlu bir çevresel bulmaca gibi hissettiriyor.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu