Teknoloji

AYANEO’nun AM02 Retro Mini’si 18 Ocak’ta Piyasaya Sürülüyor, AMD Ryzen 7 7840HS APU İçeriyor

AYANEO, bu hafta piyasaya sürülecek olan ve AMD Ryzen 7 7840HS APU içeren AM02 Retro tarzı Mini PC hakkında daha fazla bilgi verdi.

AYANEO’nun AM02 Retro Mini’si Hem Modern Hem de Eski Oyun Dönemlerini Birbirine Bağlayan Zarif ve Sade Bir Tasarımla Geliyor

AYANEO AM02 Retro Mini, tüketicilere nostaljik bir hava katan klasik tasarımlarla modern teknolojinin bir araya getirildiği, sektörün ilk retro tarzdaki oyun cihazları portföyü olan şirketin “REMAKE” ürün serisi altında yer alıyor.

AYANEO serisini tanıttı Kasım 2023’te, SKU’ların tasarımını ortaya çıkararak, ancak yerleşik bileşenler gibi ayrıntılar o zaman açıklanmamıştı. Bununla birlikte, AM02 Retro Mini’nin listelenmesiyle, AYANEO’nun AMD’nin ikonik Phoenix APU’larına dayanan tüm seriyi nasıl konumlandıracağı hakkında bir fikrimiz olabilir.

Teknik özelliklerden başlayacak olursak, AM02 Retro Mini’de AMD’nin Ryzen 7 7840HS’si yer alıyor ve bu da özellikle watt başına sağladığı performans nedeniyle el tipi üreticiler arasında popüler bir seçim.

APU, Zen 4 çekirdek mimarisine dayalı 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı, 8 MB L2 ve 16 MB L3 önbellek ve amp; 5,1 GHz’e kadar saat hızına sahiptir. 35-54W arasında yapılandırılabilen bir TDP ile geliyor ve 2700 MHz’de çalışan 12 işlem birimi içeren Radeon 780M “RDNA 3” iGPU’yu barındırıyor. AM02 kağıt üzerinde harika bir performans sergiliyor ve cihazın form faktörüne bakılırsa kesinlikle yenilikçi bir şey.

Cihazın tasarım diline geçecek olursak, unutulmaz Nintendo NES’i taklit eden, benzer bir renk şeması ve yapıya sahip bir tasarıma sahip. Her şeyin ötesinde AYANEO, cihaza “çok işlevlilik” ve fütüristik bir dokunuş getirmeyi amaçlayan 4 inçlik özel bir dokunmatik ekran da dahil etti. Bu kadar küçük bir ekran kesinlikle oyun deneyimlerine hitap edemezken, tarih ve saat gibi ayrıntıları ve hatta cihazın sıcaklığı ve benzeri özellikleri görüntülemek için harika bir eklentidir.

AM02 Retro Mini ile ilgili bir diğer benzersiz faktör, genel görünümü tamamlayan I / O portlarınızı gizleyen ön açılış kapağıdır. AYANEO, cihazın ne tür bağlantı noktalarını desteklediğini belirtmedi, ancak paylaşılan görüntülere dayanarak, kesinlikle USB Type-C ve Type-A ve bir HDMI bağlantısı da içeriyor.

AYANEO, AM02 Retro Mini’nin fiyatını açıklamadı, ancak kısa bir süre önce şirket, cihazın 18 Ocak’ta piyasaya sürüleceğini ve kitlesel fonlama kampanyasının bir parçası olanların “erken kuş” indirimi alacağını açıkladı.

Haber Kaynağı: Indiegogo

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu