Teknoloji

Dark Messiah of Might and Magic Modcuları RTX Remix Yükseltmesini Gösterdi; Co-Op da Planlanıyor

Dark Messiah of Might and Magic PC’de on yedi yıl önce piyasaya sürülmüş olabilir, ancak kült bir klasik olarak statüsü birçok hayranın kalbinde sağlamlaşmaya devam ediyor. Arkane, aksiyon RPG’lerinde uzunca bir süre mihenk taşı olarak kalan mükemmel birinci şahıs yakın dövüş tabanlı dövüş ile altın vuruşu yaptı.

Ne yazık ki, Arkane yoluna devam edip Dishonored’ı yaptığı için hiçbir devam oyunu üretilmedi. Daha geniş Might and Magic serisi de büyük ölçüde yok oldu (her ne kadar şimdi Ubisoft’ta yeniden canlanma söylentileri). Ancak wiltOS Technologies modlama ekibi hala Dark Messiah of Might and Magic konusunda birkaç proje üzerinde çalışacak kadar tutkulu, NVIDIA RTX Remix tarafından desteklenen eksiksiz bir görsel revizyon dahil. NVIDIA’nın remastering araç setinden yararlanabilmek için mod yapımcılarının orijinal DirectX 7 modunu geri getirmeleri gerekti, ancak sonuçlar görünüşe göre buna değer. ModDB’de ‘KingDavidW’ yazdı:

RTX mod ayarlarında, sadece kırılmaya devam etmekle kalmayıp aynı zamanda ışın izlemenin devralması için ışığın uygun şekilde sıçramasını ve hatta etrafındaki havaya neredeyse “nem” oluşturmasını sağlayan bir yedek oluşturmayı başardım. Sonuçlar çarpıcı ve Dark Messiah’ın sahil bölgelerinde birkaç resim daha tamamlamayı umuyorum. Ek olarak, RTX Remix’teki varlık ayarlarıyla daha dinamik işlev davranışı kopyalandı, örneğin artık tamamen şekillendirilmiş duman puflarımız (ışık sızmasıyla!) ve araçtaki daha fazla konfor, daha gerçekçi davranış için tek bir dokunun çeşitli kısımlarındaki gerçek malzemeyi (metal, ahşap vb.) eşlememize izin verdi.

Etkileyici çalışmalardan bazılarına aşağıdan göz atabilirsiniz. Bu ekran görüntülerinde, bazı varlıkların henüz yeniden yapılmadığını ve mod yapımcılarının tam da bunu yapmayı planladıklarını unutmayın: her bir varlığı seviye seviye yeniden yapmak. Ek olarak, bu görüntüler RTX Remix çalışma zamanından alınmıştır, ancak yakın zamanda yaklaşan creator toolkit açik betaBu da daha iyi sonuçlar verecektir.

Hepsi bu kadar değil. WiltOS Technologies ekibi ayrıca Dark Messiah of Might and Magic için bir eşli çok oyunculu mod üzerinde çalışıyor. Kapalı testlerin ay sonundan önce başlaması, açık testlerin ise Sevgililer Günü’nde yayınlanması planlanıyor. Tüm bunları kesinlikle takip edeceğiz.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu