Teknoloji

D&D Sanal Gerçeklik Oyunu Demeo Geliştiricileri Tarafından Duyuruldu

Bugün Resolution Games ve Wizards of the Coast, dünyanın ilk D&D sanal gerçeklik oyunu üzerinde işbirliği yaptıklarını ve oyunun gelecekte piyasaya sürülmek üzere yapım aşamasında olduğunu duyurdu.

Resolution Games’in kurucusu ve CEO’su Tommy Palm şunları söyledi:

Demeo oynayan herkesin tahmin edebileceği gibi, masa üstü rol yapma oyunlarının inanılmaz derecede büyük hayranlarıyız. İnsanları bir araya getirerek ortak deneyimler yaratma konusunda benzersiz bir güce sahipler ve biz de kütüphanemizdeki neredeyse her sürümde bunu yakalamaya çalıştık. D&D şimdiye kadar yaratılmış en zengin fantezi dünyalarından birini sunuyor ve her yeni kaynak kitap ve macera ile daha da büyüyor. Böylesine inanılmaz bir IP ile çalışma fırsatına sahip olduğumuz için çok mutluyuz ve gelecekte bu yeni projenin ilk ayrıntılarını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Wizards of the Coast ve Hasbro’da Dijital Strateji ve Lisanslamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eugene Evans şunları ekledi:

Resolution Games, oyuncuları bir araya getirme ve masaüstü oyunların eğlencesini dijital platformlarda erişilebilir bir şekilde yakalama konusunda net bir anlayışa sahiptir. Yeni bir DUNGEONS & DRAGONS video oyununu VR ve ötesinde hayata geçirmek için ideal bir ortaktır. D&D ve diğer birinci sınıf oyun markalarımız, dijital oyun portföyümüzü lisanslama ve dahili geliştirme yoluyla büyütme stratejimizi uygularken harika ortakların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Yaklaşan bu D&D sanal gerçeklik oyunu hakkında daha fazla bilgi paylaşılmadı, bu da lansmanın en az birkaç yıl uzakta olduğunu gösteriyor. Resolution Games’i tanımayanlar için, öncelikle sıra tabanlı bir RPG zindan tarayıcısı olan Demeo ile tanınan Stockholm merkezli bir oyun geliştiricisidir. Basın bülteninde yeni D&D oyununun VR platformları için özel olarak geliştirileceği belirtilirken, Demeo da yalnızca VR platformunda piyasaya sürülmüştü ancak sonunda VR olmayan cihazlar için piyasaya sürüldühem de. Belki aynısı bir sonraki proje için de olabilir.

Wizards of the Coast bir zamanlar bir dizi D&D oyunu için büyük bir projeye sahipti, ancak bunlardan birkaçı iptal edildi Geçen yıl. Ancak, Starbreeze geçtiğimiz günlerde duyuruldu 2026’da tamamlanması planlanan ortak bir D&D projesi.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu