Teknoloji

DualSense PS5 Kontrol Cihazı PCXSense Uygulaması Özel Uyarlanabilir Tetikleyici Profilleri ve Daha Fazlasının Oluşturulmasına İzin Verir

PCXSense adlı yeni PlayStation 5 DualSense kontrol cihazı PC uygulaması artık indirilebilir durumda ve kullanıcıların PC oyunlarında ve emülatörlerde kontrol cihazından daha fazla yararlanmasına olanak tanıyor.

Beta sürümü şu adresten indirilebilen uygulama GithubYuzu, Cemu ve Dolphin gibi emülatörlerde tetikleme duyarlılığını ve davranışını değiştirme ve özel uyarlanabilir tetikleme profilleri ve makroları oluşturma yeteneği gibi, kullanıcıların normalde resmi destekle bile mümkün olmayan şeyleri yapmalarına olanak tanır. Birçok oyun PC’de kontrol cihazını yerel olarak desteklese de, çok fazla oyun uyarlanabilir tetik desteği ile gelmiyor, bu nedenle bu uygulama kullanıcıların PlayStation 5 oyunlarında görülen uyarlanabilir tetik özelliklerini yeniden oluşturmasına veya sıfırdan kendi oyunlarını oluşturmasına olanak tanıyacak.

PlayStation 5 temel kumandası geçen yıl DualSense Edge ile güncellendi ve bu kumanda normal modele göre değiştirilebilir çubuklar, doğrudan konsoldan profil özelleştirme, özelleştirilebilir tetik durakları ve daha fazlası gibi pek çok iyileştirme ve geliştirme ile birlikte geliyor. Kumanda hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kai’nin gözden geçirin.

Her şey düşünüldüğünde DualSense Edge, yıllardır bir Sony konsolunda beklediğim birinci taraf kontrol cihazı. Her ne kadar 200 dolarlık bir prestij kumandası olmanın hakkını veren bir pil ömrüne sahip olmasa da, kumandayı her gece şarj etmek veya DualSense Edge’i kablolu bir kumanda olarak kullanmak bu endişeyi ortadan kaldırıyor. Bu, oyun havasına girdiğimde her şeyden önce ulaşmayı planladığım bir kontrolör.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu