Teknoloji

EK, delidded Intel LGA1700 CPU’lar için AIO Direct Die soğutucuyu piyasaya sürdü

EK, Der8auer ile birlikte geliştirdiği Intel CPU’lar için Nucleus AIO CR360 Direct Die hepsi bir arada soğutucuyu tanıttı

Slovenyalı bir su soğutma şirketi, meraklılar için özel bir CPU soğutucusu çıkarıyor.

EK-Nucleus AIO CR360, Intel LGA1700 işlemciler için tasarlanmış ve entegre ısı dağıtıcısı (IHS) çıkarılmış bir CPU soğutucusu olarak öne çıkıyor. Bu yaklaşım, daha yüksek soğutma verimliliği avantajları sağlayabilir, ancak deliding ile ilgili maliyetler ve risklerle birlikte gelir.

Bu soğutucu, doğrudan kalıp soğutma deneyimi sunarak CPU’larını zaten delmiş olan meraklılar için tasarlanmıştır. Avantajı, geleneksel su soğutma sistemleriyle ilişkili karmaşıklıklar ve masraflar olmadan sıvı soğutmanın entegrasyonunda yatmaktadır. Kullanıcılar, bazı meraklı sınıfı sıvı döngülerine göre büyük bir avantaj olan potansiyel sızıntılar hakkında endişelenmeden soğutucuyu istedikleri zaman çıkarabilirler.

EK-Nucleus AIO CR360 Direct Die D-RGB – 1700, Kaynak: EK

Üç adet 120 mm EK-Loop Fan FPT 120 D-RGB fanın eşlik ettiği 360 mm’lik bir radyatöre sahip olan bu AIO soğutucu, pompa üzerinde nikel kaplama bir soğutma plakasına sahiptir. Bu, geleneksel bakır tabanlı seçeneklere göre bir avantajdır. Der8auer ile işbirliği yapan EK, özel bir arka plaka ve kalıp koruması sağlayarak genel paketi geliştiriyor. Ayrıca soğutucu, Thermal Grizzly Conductonaut termal bileşik ile birlikte geliyor.

EK-Nucleus AIO CR360 Direct Die D-RGB – 1700, Kaynak: EK

Soğutucunun fiyatı €202.90 Pahalıdır, ancak üst düzey 360 mm AIO soğutucular aralığındadır. Bununla birlikte, bu soğutucuyu kullanmak için, özel bir aletin kullanılmasını gerektiren (EK tarafından da satılmaktadır) bireysel olarak veya profesyonel bir hizmet kiralayarak delme işleminin maliyetini de hesaba katmak gerekir. İlk seçenek açık bir şekilde garantinin geçersiz kılınmasına neden olurken, diğer seçenek, çıkarma işlemi sırasında bir şeyler ters giderse en azından CPU maliyetini geri ödeyebilir.

Kaynak: EKAziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu