Teknoloji

Exynos 2400, Akıllı Telefon Yonga Setlerinin Çoğunun Başaramadığı Bir Başarı Olan Genshin Impact Oynarken Sabit 60FPS Sağlayabiliyor

Samsung, Exynos 2400’e yeni Xclipse 940 GPU’yu tanıttı ve AMD’nin RDNA3 mimarisine dayanıyor, bu nedenle hedeflerinden biri Exynos 2200’de bulunan Xclipse 920’ye göre önemli bir grafik performansı artışı sağlamak olacaktı. Yeni bir test, silikonun Genshin Impact’i çalıştırırken 60FPS’yi koruyabildiğini ortaya koydu ki bu, birçok akıllı telefon yonga setinin başarmakta zorlandığı bir şey.

Exynos 2400 aynı zamanda oldukça serin çalıştı, bu da Samsung’un kullandığı gelişmiş paketleme teknolojisi ile ilgili olabilir

Genshin Impact, Android ve iOS için mevcut olan grafiksel açıdan en zorlu oyunlardan biridir ve Apple’ın 3nm A17 Pro’sunun bile oyunu çalıştırırken yüksek sıcaklıklara ulaştığını unutmayın, şiddetli kekemelik ile sonuçlanır termal azaltma nedeniyle. GaryeonHan’a göre Exynos 2400 aynı davranışı sergilemiyor. Ayrıca, Samsung’un en yeni SoC’sinin herhangi bir yükseltme yapmadan bu başarıyı elde ettiğini öğrenmek daha da etkileyici, ancak oyunun 60FPS’de nasıl çalıştığını merak etmemize neden olan birkaç ayrıntı atlanmış.

Örneğin, X’te yayınlanan ekran görüntüleri Genshin Impact’in grafik ayarlarını göstermiyor, çünkü bu ortalama kare hızınız için çok büyük bir fark yaratıyor. İkinci olarak, Exynos 2400’ün oyunu çalıştırırken ısınmadığını öğrendik, ancak bir kez daha, akıllı telefonun veya çevredeki ortamın sıcaklık ölçümleri gösterilmedi, çünkü ikincisi nihayetinde oyunun genel performansını belirliyor.

Exynos 2400’ün bu gibi grafiksel olarak zorlayıcı uygulamaları çalıştırırken serin çalıştığını varsayarsak, bunun Samsung’un verimli 4LPP+ üretim sürecinin yanı sıra gelişmiş FOWLP teknolojisi (Fan-out Wafer Level Packaging), ısı direncini artırarak Exynos 2400 destekli akıllı telefonun yoğun programları daha uzun süre çalıştırmasını sağlar.

Önceki 3DMark benchmark çalışmalarında gördük ki yonga seti sadece performans kararlılığında Snapdragon 8 Gen 3’ü geçtiama aynı zamanda A17 Pro ile aynı seviyedeBu da Samsung’un Exynos 2400’de yaptığı iyileştirmelerin hafife alınmaması gerektiğini gösteriyor. Daha fazla testte yonga setinin yan yana karşılaştırmalarını sunacağız, bu nedenle daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

Haber Kaynağı: @GaryeonHan

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu