Teknoloji

Halo Battle Royale’in, Serinin Yön Arayışı Sürerken İptal Edileceği Söyleniyor

Microsoft’un Halo serisi için sallantılı birkaç yıl oldu ve görünüşe göre serinin talihini canlandıracak bir battle royale söylentisi gelmiyor. Halo Infinite 2021’de sağlam eleştirilerle geldi, ancak 343 Industries oyunun oynaması ücretsiz çok oyunculu modu için tatmin edici bir canlı hizmet içeriği akışı sağlayamadı. 2022’de Austin-Teksas merkezli Certain Affinity stüdyosu, oyun için Halo’yu “yeni ve heyecan verici yollarla” geliştirmek için işe alındı. ve söylentilere göre bir çeşit “Tatanka” kod adlı battle royale deneyimi. Daha sonra, Certain Affinity’nin projesinin biraz farklı bir yöne gitmiş olabileceği söylendi, ancak muhtemelen hala içinde bol miktarda battle royale DNA’sı vardı.

Halo battle royale konusunda kendinizi fazla kaptırmayın. Haberlere göre Shpeshal Nick XboxEra podcast’indeGeçmişte birçok kez Xbox ve Halo konularında doğru bilgiler veren Nick, Certain Affinity’nin Halo projesinin iptal edildiğini açıkladı. Nick’in XboxEra ortak sunucusu Jon Clarke da projenin artık olmadığına dair söylentiler duyduğunu belirtti.

Tüm söylentilerde olduğu gibi, bu söylentiyi de bir tuz tanesi ile alın. Elbette, duyurulmamış bir oyunun iptal edildiğine dair bir söylentiyle ilgili sorun, muhtemelen bu konuda hiçbir zaman resmi bir onay alamayacak olmamızdır. Eğer oyun iptal edildiyse duyurulmayacaktır.

Bununla birlikte, battle royale türünde başarılı olmak giderek zorlaşıyor ve Halo serisinin bir sonraki çekirdek girişinin geliştirilmesine başlandığı bildirildi. Certain Affinity uzun süredir Halo’yu destekleyen bir stüdyo, bu nedenle Microsoft’un onları başarılı olabilecek ya da olamayacak bir yan proje yerine bir sonraki ana hat Halo oyununa ataması mantıklı olacaktır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Halo battle royale oyunu (ya da benzer büyük ölçekli bir çok oyunculu deneyim) umut vaat eden bir şey mi? Yoksa Microsoft ve Certain Affinity için en iyisi yemi kesip bir sonraki temel Halo oyununa yardım etmeye devam etmek mi?

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu