Teknoloji

Hatırlama – Kaleydoskop Bulmacası Nasıl Çözülür ve Mezar Taşı Nasıl Açılır

Başka Bir Kod: Hatırlama Nintendo tarafından yayınlanan DS ve Wii’nin kült-klasik hikaye odaklı macera oyunları Another Code’un yeni Switch versiyonudur: Two Memories (Kuzey Amerika’da Trace Memory olarak bilinir) ve Another Code: R – A Journey into Lost Memories. Beklenen görsel güncellemelerin ötesinde, Another Code: Recollection aynı zamanda oyunların bulmacalarını tamamen yeniden düzenliyor, yani orijinal oyunlara aşina olanlar bile kendilerini yeni bir zeminde bulacaklar.

Not: Another Code: Recollection kılavuzlarımız ayrıntılı olay örgüsü noktalarından uzak dursa da yine de bazı SPOILER’lar içerebilir. Buna göre hareket edin.

Another Code destanının neredeyse sonuna geldiniz, ancak yolunuzda bir bulmaca daha var. Çok fazla bilgi vermeden, Another Code: R’nin sonunda önemli bir karakterin mezar taşına rastlayacaksınız. Bu mezar taşındaki gizli bir bölmede saklanan bir şey var, ama onu nasıl açacaksınız? Yöntem biraz zor ama nasıl yapılacağını öğrendikten sonra kolay. İşte nasıl yapıldığı…

  • Adım 1 – Mezar taşıyla ve ardından üzerinde duran kaleydoskopla etkileşime geçin. Kaleydoskop biraz yanlış bir yönlendirmedir – bulmacayı çözmek için içinden bakmanız gerektiğini düşüneceksiniz, ancak bakmayacaksınız. Bunun yerine, yan çevirin ve onunla etkileşime geçin. Artık kaleydoskopun yan tarafındaki bir dizi bardağı döndürebilirsiniz.
  • Adım 2 – Kaleydoskopun yan tarafındaki desenleri doğru şekilde hizalayın ve bir kelimeyi hecelemek için birleşecekler – LOVE.
  • Adım 3 – Şimdi mezar taşının üzerindeki yazıtla etkileşime geçin. Aslında harfleri içeri itebilirsiniz. AŞK’taki harfleri bulun ve itin. Mezar taşındaki bir bölme açılacaktır.

Ve işte karşınızda – Another Code’un son bulmacası: Koleksiyonu’nun son bulmacası tamamlandı! Arkanıza yaslanın ve son açıklamaların ve oyunun sonunun tadını çıkarın!

Başka Bir Kod: Recollection şimdi Nintendo Switch’te mevcut. Kontrol edebilirsiniz Wccftech’in diğer Another Code: Recollection rehberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu