Teknoloji

HONOR Magic6 Lite: üç güçlü yön

Eğer HONOR Magic6 Lite, 2024 yılında orta sınıftan neler bekleyebileceğimizin bir göstergesi ise, yılın başlamasına sadece birkaç gün kala, HONOR Magic6 Lite dünyada türünün ilk örneği olacak. olağanüstü bir yıl geçireceğimizi şimdiden kesin olarak söyleyebiliriz.Pazarın en dengeli segmenti, tam da bu dengeyi arayan çok sayıda kullanıcı için pek çok iyi şey vaat ediyor: Gerektiğinde hizmet verebilen, büyük çoğunluğun ihtiyaç duyduğu görevleri yerine getirebilen ve aynı zamanda neredeyse her bütçeye uyabilen bir cihaz.

Sorun şu ki, bu pazar segmenti uzun bir süre boyunca oldukça yavan bir yapıya sahipti; cihazlar sadece ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmıştı ve onları öne çıkaracak hiçbir şey yoktu, dolayısıyla da işlevsel cihazlar oldukları imajını besliyorlardı, evet, ama yavan, saf gri. Ancak, Bu HONOR Magic6 Lite gibi öneriler, orta sınıfta parlamanın gerçekten mümkün olduğunun açık bir kanıtıdır..

A ekran Hem performansı hem de inanılmaz direnci ile muhteşem bir Pil Bu bize birçok üst düzey şirketin isteyeceği bir özerklik sunuyor. Kamera İster fotoğraf çekmek ister video kaydetmek için olsun, gerçekten çekici bir tasarıma sahip ve dahası kendi kişiliğiyle dolu bir akıllı telefonda mükemmel çekimler ve çok daha fazlasını sağlayacak. Ve tüm bunlar, özellikle aşağıdakiler sayesinde birden fazla kişiyi şaşırtacak bir fiyata özel lansman teklifi.

Dolayısıyla, bu yayının başlığında da belirttiğim gibi, Özellikle dikkat edilmesi gereken üç noktaya odaklanacağım bu yeni akıllı telefonun ONURBunu yapmadan önce, bu akıllı telefondan neler bekleyebileceğimizi görmek için bu yeni HONOR Magic6 Lite’ın teknik özelliklerini gözden geçirerek başlamanın ilginç olduğunu düşünüyorum… ve size söyleyeceğim, çok şey var ve çok iyi bir tane.

HONOR Magic6 Lite: üç güçlü nokta

HONOR Magic6 Lite: teknik özellikler

HONOR Magic6 Lite
Ekran 6,78′ kavisli AMOLED, 2.652 x 1.200 nokta (19,9:9), 429 dpi, 120 hertz, 1.200 nit, %100 DCI-P3, PWM 1.920, SGS sertifikası düşer, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık sertifikası
SoC Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1
RAM 8 gigabayt (+8 sanal RAM)
Depolama 256 gigabayt
Bağlanabilirlik 5G, WiFi 5, Bluetooth 5.1, NFC, coğrafi konumlandırma, USB-C
Akü 5.300 miliamper
Ana kamera Üç unsur: ana sensör 108 megapiksel (1/1,67 inç) f/1,75; geniş açı/derinlik 5 megapiksel f/2.2; makro 2 megapiksel f/2.4
Ön kamera 16 megapiksel f/2.45
İşletim sistemi Android 13 üzerinde MagicOS 7.2
Boyutlar ve ağırlık 163,6 x 75,5 x 7,98 milimetre; 185 gram

Kuşkusuz, bu HONOR Magic6 Lite’da göze çarpan ilk şey ekrandır ve bunu daha sonra kendisine adanmış bir bölümde inceleyeceğimiz noktaya kadar birçok nedenden dolayı yapar. Bununla birlikte, teknik özelliklerin bu okumasında onu göz ardı edemeyiz, bu yüzden bu panelin sunduğu her şeyi değerlendirmek için bir dakikanızı ayıralım. AMOLED kenarlardan kavisli ve 6,78 inç boyutunda.geniş ekran 19,9:9 en boy oranında 2.652 x 1.200 nokta çözünürlüğe ve inç başına 429 piksel piksel yoğunluğa sahiptir.

Bir AMOLED panelden bahsederken zaten yüksek bir görüntü kalitesi hissedebiliriz, bu da aşağıdaki yenileme hızını sunmasıyla doğrulanmaktadır 120 hertzparlaklığının şu değerlere kadar ölçeklendirilebileceğini 1.200 nit ve kaplayan DCI-P3 renk alanının %100’üBöylece güvenilir renksel geriverime güvenebiliriz. Ayrıca, görsel sağlığı sağlamak için, düşük mavi emisyon için TÜV Rheinland sertifikasına sahiptir. Sağlamlığı ise daha sonra bahsedeceğimiz SGS sertifikası ile fazlasıyla kanıtlanmıştır.

İç kısımda, HONOR Magic6 Lite’ın şu özelliklere sahip olduğunu görüyoruz ile motorize edilmiştir. Snapdragon 6 Gen 1 SoCQualcomm’un 4 nanometre düğümünden entegre edilmiş, çok dengeli ve bu nedenle verimlilikten ve dolayısıyla özerklikten ödün vermeyen iyi bir performans talep ettiğimiz bir orta sınıftan beklediklerimize bir eldiven gibi uyuyor. 2.2 gigahertz Kyro sekiz çekirdekli CPU (2.2 GHz’de 4 Cortex-A78 çekirdek ve 1.8 GHz’de 4 Cortex-A55 çekirdek) ve bir Adreno A710 GPU’yu entegre ediyor.

SoC aşağıdakiler tarafından desteklenir 8 gigabayt RAM Bu, çoğu yaygın görev için fazlasıyla yeterli olsa da, aşağıdakilerle güçlendirilebilir 8 gigabaytlık başka bir sanal RAMHONOR Magic6 Lite akıllı telefon bu açıdan özellikle zorlu görevlerin bile üstesinden gelebilecek. Depolama açısından, aşağıdakilerden daha az olmayacak 256 gigabaytYine kullanıcıların büyük çoğunluğunun ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli.

Bağlantı bölümünü incelediğimizde, kablosuz tarafta G5 Çift (iki NanoSIM kartın aynı anda kullanılmasına olanak tanır) ile birlikte WiFi-5 WiFi Direct ile, Bluetooth 5.1NFC ve tüm büyük uydu ağları ile coğrafi konumlandırma. Kablolu bağlantılar için ise veri aktarımı, kulaklık bağlantısı ve elbette cömert pilini şarj etmek için bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir. 5.300 miliamper. Bu Magic6 Lite’ın bir başka farklılaştırıcı faktörü olduğu için daha sonra bundan da bahsedeceğiz.

HONOR Magic6 Lite’ın bu makalede yer alan resimlerini gördüyseniz, kameranın arka tarafta ne kadar baskın olduğunu fark etmişsinizdir, bu da ona çok farklı bir tasarım dokunuşu verir ve akıllı telefonun bu konudaki önerisini vurgulamaya yardımcı olur. Böylece, aşağıdakiler tarafından yönetilen üç unsurdan oluşan bir grup buluyoruz 108 megapiksellik çok parlak bir ana sensör, f/1.75geniş açı ve derinlik sensörü işlevleri sunan ikinci bir elemanın eşlik ettiği, 5 megapiksel çözünürlüğe ve bir dizi f/2,2 ve 2,4 megapiksel makro sensör denklemi tamamlıyor. f/Ekranın üst orta kısmında bir perforasyonun arkasında yer alan ön kamera 16 megapiksel çözünürlüğe ve bir dizi f/2.45.

HONOR Magic6 Lite: üç güçlü yön

Tam şarjla iki güne kadar pil ömrü

Genel bir kural olarak, insanlar bir cihazın pil ömrü hakkında konuştuklarında, türü ne olursa olsun, odak noktası her zaman pil ve kapasitesidir. Bu konuda kilit bir rol oynadığı için bu anlaşılabilir bir durumdur, ancak çok önemli olan başka faktörler de olduğu için bunu yalnızca bu bileşenle sınırlamak büyük bir hatadır. Hem teknik özellikleri incelerken hem de bu HONOR Magic6 Lite’ı çalışırken görürken, HONOR’un tüm bu hususları göz önünde bulundurduğu hemen anlaşılıyor.

Batarya, yukarıda da belirttiğim gibi, 5.300 miliamperden daha az değil, dikkate değer bir şarj kapasitesine sahip ve bu zaten kendi başına iyi bir otonomi sağlıyor, ancak Buna SoC seçimini de eklemeliyizTeknik özelliklerden de görebileceğiniz gibi Snapdragon 6 Gen 1, mükemmel performans sunarken aynı zamanda verimliliğe odaklanan ve yükün daha iyi kullanılmasını garanti eden entegre bir ünitedir.

İşletim sisteminin ve optimizasyonunun oynadığı rolü de unutmamalıyız. Bu anlamda, Android 13’te MagicOS 7.2’yi buluyoruz, ikincisine ek olarak optimizasyonda da önemli bir rol oynayan bir özelleştirme katmanı ve optimizasyonun verimlilikle eşanlamlı olduğunu ve bunun da enerji kullanımını rasyonelleştirmekle eşanlamlı olduğunu biliyorsunuz. Böylece, bu faktörlerin birleşimi ile HONOR Magic6 Lite şunları sağlayabilmektedir iki güne kadar pil ömrü tam şarjla, en fazla 17 saat video oynatma çevrimiçi ve en fazla 11 saat çevrimiçi oyun.

HONOR Magic6 Lite: üç güçlü yön

Darbeye dayanıklı bir ekran

Çok az şey bir telefonun görünümünü, çoğu durumda dokunmatik tepkisini de etkileyen çatlak bir ekrandan daha fazla bozar, ancak ne yazık ki bu genellikle birçok akıllı telefonun en kırılgan unsurlarından biridir. Neyse ki Magic6 Lite ve özel HONOR Ultra-Bounce teknolojisi için durum böyle değil. prestijli SGS’den beş yıldızlı düşmeye dayanıklılık sertifikası alan ilk akıllı telefon (Société Générale de Surveillance).

Cihazın tamamını (360°) kapsayan bu koruma seviyesini sunmak için HONOR Ultra-Bounce Anti-Drop Display çözümü şunları bir araya getirir tüm ahize boyunca yastıklama, derin sızdırmazlık koruması ve koruyucu destekBu da 1,5 metreye kadar düşmelerde akıllı telefonun kısmen yastıklama kısmen de takviye sayesinde darbe kuvvetinin 1,2 katına kadarını absorbe etmesini sağlar.

Böylece, kavisli profilinin (diğer cihazlarda genellikle zayıf bir noktadır) cazibesiyle mükemmel ekranının keyfini çıkarabilir, herhangi bir anda elimizden kayıp yere düşerse, eksiksiz koruma çözümü sayesinde sadece düştüğünde korkacağımızı, ancak yerden kaldırdığımızda rahat bir nefes alabileceğimizi bilmenin huzurunu yaşayabiliriz, çünkü 1,5 metreye kadar düşmelerde hasar görmeyecektir..

HONOR Magic6 Lite: üç güçlü yön

Fotoğraf ve videolarınızdaki ayrıntıları kaybetmeyin

Kamera, günümüzün akıllı telefonlarının temel bir unsuru haline geldi. Bununla birlikte, bu temel bileşeni ihmal eden orta sınıf teklifler bulmak yaygındır. Ancak, daha önce de belirttiğim gibi, HONOR Magic6 Lite’ın bu konuda da öne çıkmasını istedi. Bu amaçla, arka kamerada bir ana sensör buluyoruz 108 megapiksel çözünürlüğe sahip 1/1,67 inç sensör.. Sensör boyutu ve bu kameranın optik unsurlarının birleşimi sayesinde, düşük ışık koşullarında optimum fotoğraf ve video çekimleri yapabileceğiz, çünkü onun numarası f 1.75dikkate değer bir değerdir.

Bu anlamda kamera aynı zamanda piksel gruplama, yani dokuz hücreyi (3×3 ızgara) birleştirerek mükemmel renk eşleşmesine sahip çok daha parlak bir piksel elde etme yöntemini de kullanır. Dokuz noktanın birleşimi boşuna değildir bize piksel başına 1,92μm’lik bir yakalama alanı verir.. Bu HONOR akıllı telefonlarında yeni bir şey değil, aslında biz zaten tüm kameralarla ilişkili teknoloji HONOR 90’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte bu üreticinin akıllı telefonlarının

Bu ana kamerayı oluşturan üç unsurun kombinasyonu, 108 megapiksel sensörü ve ultra geniş açı olarak da görev yapan derinlik sensörüve makro lensBu, çekmek istediğimiz fotoğraf için her zaman doğru öğeye sahip olacağımız anlamına gelir; ister büyük bir manzara olsun, ister çekimlerimizde büyütmek istediğimiz küçük bir ayrıntı. Ve elbette, gerekli tüm ayarlamalar ve görüntülerin sonradan işlenmesi ile ilgilenen işletim sistemidir. Tek yapmanız gereken odaklanmak, doğrultmak ve çekmek; gerisini telefon halledecek.

HONOR Magic6 Lite: üç güçlü yön

İstiyorsanız, tereddüt etmeyin, lansman teklifinden yararlanın!

Normal şartlar altında HONOR Magic6 Lite, 399 avroluk tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla hihonor İspanya’dan satın alınabilir. Bununla birlikte, lansmanı vesilesiyle, özel bir teklifin tadını çıkarabiliyoruz için bir kupon içeren 50 euro indirim normal fiyatı üzerinden ve ayrıca ücretsiz bir hediye alacağız. HONOR Earbuds X5 kulaklıklar (59,90 Euro değerinde) ve bir şarj cihazı ONUR Surper Şarjı (değeri ¤29,99).

Başka bir deyişle, normal koşullarda HONOR Magic6 Lite akıllı telefonu her iki eklentiyle birlikte satın almak 488,89 Euro’ya mal olacaksa, bu tanıtım teklifi ile Akıllı telefonu, kulaklığı ve süper şarj cihazını toplamda sadece 349 Euro’ya alabiliyoruz..

İçerik HONOR ile işbirliği içinde üretilmiştir.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu