Teknoloji

İlk The Last of Us Part 2 Remastered Karşılaştırma Videosu Görsel İyileştirmeleri ve Performansı Öne Çıkarıyor

İlk The Last of Us Part 2 Remastered karşılaştırma videosu ortaya çıktı ve yeni remaster’ın görselleri ve performansı orijinal PS4 oyunununki ile karşılaştırıldı.

Naughty Dog’un PS5 için merakla beklenen remaster oyunu bu hafta içinde çıkıyor ve biz konuşurken incelemeler düşmeye başlıyor. YouTuber’ın izniyle ‘ElAnalistaDebits‘ sorusu üzerine, PS4 ve PS4 Pro’da çalışan 2020 sürümüne kıyasla görsel farklılıkları vurgulayan bir videomuz var.

PlayStation 4’te orijinal oyun 1080p’de 30FPS’de çalışırken, PS4 Pro sürümü oyunu 1440p’de (yine de 30fps’de) çalıştırır. Remastered PS5 sürümü Kalite modunda 4K çözünürlükte 30FPS’de çalışıyor (VRR ile 30~50fps). PS5’te oyunun performans modunda, oyuncular 60FPS’de 1440 çözünürlük bekleyebilirler ((VRR ile 60~90fps). ‘ElAnalistaDebits’ tarafından belirtildiği gibi, yükleme süreleri PS5’te hala biraz yavaş olsa da, Remastered sürümü artan çözünürlük, Değişken Yenileme Hızı, daha yüksek kaliteli bitki örtüsü, gölgeler, artan çizim mesafesi veya anizotropik filtrelemeden yararlanıyor.

Oyunun PlayStation 5 üzerindeki performansına gelince, bu geçen yılki The Last of Us Bölüm 1 performans modunda 90 fps ve VRR etkinken ortalama yaklaşık 70 fps ile PS5 için yeniden düzenlendi. Kalite modunda, FPS VRR ile ortalama 40 fps’dir. Bu ilk karşılaştırmaya göre en dikkat çekici yenilikler yepyeni roguelike “No Return” modu ve VRR. YouTuber, “PS5’te geriye dönük uyumluluk modunda 1440p/60fps’de orijinal sürüme kıyasla görsel farklılıklar anekdot niteliğinde” diye yazıyor.

Karşılaştırma videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz. Ayrıca oyunun oynanışını da ekledik yeni Kayıp Seviyeler PS5’te The Last of Us Part 2 Remastered ile birlikte.

The Last of Us Part 2 Remastered bu hafta içinde 19 Ocak’ta PS5 için piyasaya çıkıyor. Oyuna PS4’te sahip olanlar 10 dolar karşılığında yeni Remastered sürümüne yükseltme yapabilirler.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu