Teknoloji

Indiana Jones ve Büyük Çember Etkileyici Birinci Şahıs Fragmanı Yayınladı, 2024 İçin Onaylandı

2024 yılında Microsoft ve Bethesda bir yeni Indiana Jones oyunu yapımcı Todd Howard ve Wolfenstein geliştiricisi MachineGames’in izniyle yolumuza çıkıyordu, ancak o zamandan beri çok az şey ortaya çıktı. Söylentilere göre oyun bu yıl piyasaya sürülebilir dolaşıyor, ancak Microsoft ve Bethesda’nın kendisinden bir ses çıkmıyor.

Evet, bugün en son Xbox Geliştirici Direktifi perde nihayet Indiana Jones ve Büyük Çember (Evet, resmi adı bu.). Oynanışa ilk bakışımızı aldık ve evet, oyunun 2024’te çıkacağı da doğrulandı.

Indiana Jones and the Great Circle’ın ilk fragmanı ve oynanış görüntüleri oyunun öncelikle birinci şahıs bakış açısıyla oynanacağını doğruluyor, ancak MachineGames ara sahneler, çevresel geçişler ve platformlar için kamerayı geri çekeceklerini söylüyor. Görsellerdeki ayrıntı düzeyi, ışın izleme ve diğer pek çok tekniğin kullanılmasıyla bir üst düzey etkileyici görünüyor. MachineGames aynı zamanda oynanışta “sürükleyici simülasyon” yaklaşımını benimsemiş gibi görünüyor; gizlilik, yakın dövüş veya silahlı çatışmayı tercih ederek zorlukların üstesinden kendi yönteminizle gelebileceğinizi vaat ediyor. Ve tabii ki Indy’nin silah ya da tırmanma aracı olarak kullanabileceğiniz ikonik kırbacına erişiminiz olacak. Indiana Jones and the Great Circle’ın ilk fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Hikaye açısından Indiana Jones ve Büyük Çember, Kutsal Hazine Avcıları ile Son Haçlı Seferi arasında bir yerde geçecek ve belki biraz daha olgunlaşmış, ancak hala “en iyi çağında” bir Indy’yi tasvir edecek. Bu küresel bir hikaye olacak ve Indy New York, Vatikan, Tayland, Himilayalar ve Mısır gibi uzak yerlere seyahat ederek geniş kapsamlı bir gizemi çözecek. Yol boyunca Gina adında bir araştırmacı muhabirle işbirliği yapacak ve elbette birkaç Naziyi haklayacak. İşte yönetmen Jens Andersson’un oyun ve birinci şahıs bakış açısı hakkında söyledikleri…

“Oyunumuz sizi ikonik bir kahramanın yerine koymakla ilgili. Bunu çoğunlukla birinci şahıs olarak yaptığımız için, gerçekten Indy olma şansına sahipsiniz. Birinci şahıs sizi bu dünyanın bir parçası haline getiriyor – olayları daha yakından keşfetmenizi ve deneyimlemenizi sağlıyor. Aklınız ve kırbacınızla bu maceraya atıldığınızda ne yapacaksınız? Indiana Jones’un dünyası her köşesinde gizemler barındıran, zamana karşı yarıştığınız ve tarihi eserleri avlarken düşmanlarınızı alt ettiğiniz bir dünya.”

Indiana Jones and the Great Ciccle, 2024’te PC ve Xbox Series X/S’ye geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? O kırbacı tekrar şaklatmaya hazır mısınız?

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu