Teknoloji

İşte Galaxy AI’nın Yapabildiği Her Şeyin Bir Listesi

Bu Galaxy S24 serisi Galaxy AI sayesinde yapay zeka tabanlı özelliklerle dolu ve aynı özelliklerin eski cihazlara da geliyor olmasından memnun olsam da, pek çok insan Samsung’un dün gece hangi özellikleri duyurduğunu gerçekten bilmiyor. Bunun başlıca nedeni, bu yılki Galaxy Unpacked’ın duyurularla ve dört gözle beklememiz gereken şeylerle dolu olmasıydı. Ancak, öğrenmekle ilgileniyorsanız, tüm özelliklere bir göz atalım.

Kendimi aktif olarak kullanırken görebileceğim pek çok Galaxy AI özelliği var

Şimdi, Galaxy AI ile ilgili olan şey, bunun sadece bir AI asistanı olmadığı; bundan çok daha fazlası ve daha önce düşündüğümün aksine, bu yapay zeka yeni Galaxy S24 cihazlarının neredeyse her alanında bulunabilir. Bu da onu karşılaşabileceğiniz diğer çözümlerden çok daha iyi yapan şey. Sonuçta, mükemmel bir şey arıyorsanız, tüm cephelerde de sunabilir, değil mi?

En son Galaxy AI ile birlikte gelen en belirgin yetenekle başlayalım, bu da size aşağıdakiler konusunda yardımcı olma yeteneğidir fotoğraflar ve videolar. Samsung, Galaxy S24 cihazlarının görüntü ve video kalitesini iyileştirmek için şirketin yapay zekaya güvenebileceğinden emin oldu. Şirket, işleme ve düzenlemenin doğru yapıldığından emin olmak için yapay zekadan yardım alan ProVisual Engine adını verdiği bir motor kullanıyor.

Buna ek olarak, Galaxy AI daha iyi düşük ışık çekimleri, dijital yakınlaştırma ve optik yakınlaştırma konusunda da yardımcı oluyor. Samsung, Galaxy S24’ün hangi varyantında olursanız olun, deneyimin her üç cihazda da sorunsuz olmasını sağladı. Buna ek olarak, görüntüleri ve videoları yakaladıktan sonra, Galeri uygulamasında yerleşik olarak bulunan birkaç AI tabanlı özellik vardır, böylece gereksinimlerinizi oraya götürebileceğinizden ve görüntülerinizi istediğiniz her şeyi düzeltebileceğinizden emin olabilirsiniz. Yapay zeka kullanılarak düzenlenen görüntülerin sol alt kısmında bu değişikliği gösteren küçük bir filigran olacak ve bu kesinlikle Samsung’un iyi bir hamlesi.

Samsung’un Galaxy Ai’yi tartışırken bahsettiği bir başka şey de normal videoların artık ağır çekim videolara dönüştürülebileceğidir. Bu özellik, ek kareler oluşturmak için yapay zekayı kullanacak ve bunları normal çekime ekleyerek ağır çekim modunda çekilmiş gibi görünmesini sağlayacak. Bu teknik zaten daha büyük ölçeklerde yaygın olarak kullanılıyor ve hareket enterpolasyonu olarak adlandırılıyor, ancak uygun ekipman gerektiriyor. Artık bunu yapay zeka kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun gerçekten nasıl sonuç vereceğini görmek için sabırsızlanıyorum çünkü videoya bazı aksaklıklar eklemeden bu tekniği uygulamak kolay değil.

Yapay zekadan devam edersek, Galaxy AI size şu konularda da yardımcı olacak dil ve ses. Yapay zekanın yardımıyla Galaxy S24’ünüz, başka bir dilde aldığınız tüm telefon görüşmelerinin canlı çevirisini yapabilecek. Bu özellik gerçek zamanlı olarak çalışacak ve diğer uçtaki kişinin kullandığı telefondan bağımsız olarak telefon görüşmelerinde her iki yönde de hem sesli hem de metin çevirisi oluşturacak olan yapay zekadan yararlanacaktır. Buna ek olarak, konuşmaları sizin için bölünmüş ekran görünümünde yazıya dökecek ve çevirecek bir yorumlama özelliği de olacak ve en iyi şey bunun için aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmayacak. Ancak canlı çeviri için internet bağlantısı gerekiyor.

Galaxy AI ayrıca Samsung Klavye’ye gömülü olacak bir şey olan Sohbet Asistanı’nı da getiriyor. Tüm mesajlarınızı uygulama üzerinden çevirebilecek ve tonunu değiştirebileceksiniz, böylece göndermeden önce metinlerinizin uygun şekilde uyarlandığından emin olabilirsiniz. Ayrıca, yapay zeka sizin için belgeleri ve web sitelerini özetleyebilecek. Samsung Notes uygulamasında Note Assist özelliği ile aynı özellik mevcut olacak ve bu da genel deneyiminizi çok daha kolay ve akıcı hale getirecektir.

Galaxy AI, Ses Kaydedici uygulamasında da yerini aldı ve artık üç saate kadar uzunluktaki dosyaların ve telefon görüşmelerinin transkripsiyonlarını, özetlerini ve çevirilerini oluşturmak için AI kullanacak. Google Auto kullanıcıları, gelen metin mesajlarını özetleyen ve hatta ilgili eylemler hakkında size bilgi veren yeni bir özelliğe sahip olacaklar. Buna ek olarak, Galaxy S24 serisine gelen bir diğer harika özellik olan Circle to Search, ekranın herhangi bir bölümünü daire içine almanıza olanak tanıyacak ve ilgili eylemleri gerçekleştirmeniz için Google Arama’dan sonuçlar çıkaracak. Sanırım bu, Galaxy S24 Ultra’yı elime aldığımda çok kullanacağım bir özellik olacak.

İşte burada, millet. Bunlar Galaxy AI’nın bir parçası olarak Galaxy S24 serisine gelen tüm özelliklerdir. Bu özellikler eski Galaxy telefonlarına da gelecek, ancak uygulamanın kapsamından emin değiliz. Bu konuda daha fazla bilgi edindikçe sizi haberdar edeceğimizden emin olacağız. O zamana kadar, yeni cihazlar hakkında ne düşündüğünüzü ve bir tane alıp almayacağınızı bize bildirin.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu