Teknoloji

MSI EXPERT GeForce RTX 4080 SUPER kartın özellikleri onaylandı

MSI gerçek uzmanları işe alacak

İlk Uzman GPU RTX 4080 SUPER, tam özellikleri henüz sızdırıldı.

wnxod tarafından paylaşılan teknik özelliklere göre, MSI’ın yakında piyasaya süreceği MSI RTX 4080 SUPER, yeni EXPERT serisinin ilk kartı olacak. Bu kartlar CES’te tanıtıldı ve ilk kartların piyasaya çıkmasının uzun sürmeyeceği sözü verildi. Görünüşe göre MSI bu sözünü önümüzdeki hafta RTX 4080 SUPER EXPERT’in gelişiyle yerine getirecek.

Kart, NVIDIA Founders Edition’da görülebilene benzer bir itme-çekme fan tasarımına sahip olacak. Ayrıca 3,5 yuvalı soğutucusunun altında bir buhar odası bulunuyor. MSI, Founder’s Edition’ın çift fanlı tasarımı fikri üzerinde çalışmış ve farklı bir renk şemasıyla kendi estetiğini eklemiştir.

MSI RTX 4080 SUPER EXPERT, Kaynak: Guru3D

Birçok GPU meraklısı bu tasarıma ilgi duyduğunu ifade etti, ancak yalnızca siyah renk şemasıyla geldiği sürece. Ne yazık ki MSI şu anda başka bir renk seçeneği için planlarını doğrulamadı.

Teknik özellikler sayfasına göre, kart hem Oyun hem de Sessiz modlarda kutudan çıktığı anda 2610 MHz saat hızında çalışacak. Bu, NVIDIA referans özelliklerinden 60 MHz daha yüksek saat anlamına geliyor. Ayrıca MSI, MSI Center hız aşırtma profilini kullanarak 2625 MHz maksimum GPU saatini onaylıyor. Ancak bu ayar için MSI yazılımının yüklenmesi gerekiyor.

MSI RTX 4080 SUPER EXPERT, Kaynak: MSI

Şunu da belirtmek gerekir ki bazı yorumcular DaPoets inceleme için örnekleri çoktan aldı. Bu da ambargo kalktıktan kısa bir süre sonra bazı gerçek testler göreceğimiz anlamına geliyor. Bu tasarımın ‘premium’ olacağı ve muhtemelen NVIDIA’nın önerdiği 999 dolarlık MSRP’yi karşılamayacağı varsayılmalıdır. Sonuç olarak, EXPERT’in incelemelerinin bir gün önce değil, lansman gününde yapılması beklenmelidir.

Kaynak: @wnxod, Guru3DAziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu