Teknoloji

One UI 6.1 ve Galaxy AI Özellikleri Bu Eski Galaxy Telefonlara Gelecek

Şunu inkar etmek mümkün değil One UI 6.1 oldukça etkileyici, özellikle de Galaxy AI ile eşleştirdiğinizde. Samsung, AI’nin akıllı telefon deneyiminizde nasıl devrim yaratabileceği hakkında çok konuştu ve şimdiye kadar gördüğüm tüm incelemeler AI’nin ne kadar iyi olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, eski cihazların aynı güncellemeyi alıp almayacağını merak ediyorsanız, iyi haber şu ki, eski Galaxy telefonlarınız AI dahil olmak üzere yeni güncellemeleri alacak.

Galaxy AI ve One UI 6.1 bu cihazlara geleceği için eski Samsung Galaxy kullanıcıları sevinebilir

Samsung, Android Authority’ye gönderdiği bir e-postada, Galaxy S24 serisi ile tanıtılan yeni yapay zeka özelliklerinden bazılarının eski Android cihazlara geleceğini doğruladı. Bu özellikler eski cihazlara sunulacak One UI 6.1’in bir parçası olacak ve elbette Galaxy AI da orada olacak, bu nedenle kendinizi dışarıda bırakılmış hissediyorsanız, bu ilerlemek ve güncellemenin yayınlanmasını beklemek için harika bir yoldur. İşte e-postada söylenenler,

Galaxy S24’te tanıtılan Galaxy AI özelliklerinin çoğu, 1Y 2024 içinde Galaxy S23 serisi, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 ve Galaxy Tab S9 serisi dahil olmak üzere önceki modellerde de desteklenecektir. Daha fazla ayrıntı için lütfen bizi izlemeye devam edin.

Şimdi, bu kesinlikle iyi bir haber, ancak bazı endişelerim var. Örneğin, Galaxy S24 serisi Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 kullanıyor. Bu çiplerin her ikisinde de yapay zeka özellikleri bulunuyor, bu da eski cihazlara gelecek One UI 6.1 ve Galaxy AI özelliklerinde bir sınırlama olabileceği anlamına geliyor. Ancak bu zamanla değişebilir çünkü Samsung her zaman tüm özellikleri entegre etmenin bir yolunu bulabilir, ancak bazı değişikliklere hazırlıklı olmanız gerekir.

Samsung’u tanıdığımıza göre, One UI 6.1 ve Galaxy AI özelliklerinin eski cihazlara sunulmaya başlaması için uzun süre beklemeniz gerekmeyecek. E-postada bile yeni özelliklerin ilk yarı içinde eski cihazlara gönderilmesi gerektiği belirtiliyor, bu nedenle her zaman gözümüzü dört açabiliriz. Yeni güncellemenin zaten olduğunu biliyoruz eski cihazlar için test ediliyor. Daha fazlasını öğrenmemiz an meselesi.

Haber Kaynağı: Android Authority

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu