Teknoloji

Oyuna Hazır Sürücü RTX 4070 Ti SUPER’ı, Çeşitli Yeni PC Oyunlarını Destekliyor ve RTX Video HDR Özelliğini Ekliyor

NVIDIA, bugün yeni bir Game Ready sürücüsü (sürüm 551.23) yayınlayarak GeForce RTX 4070 Ti SUPER grafik kartının lansmanı. Her zamanki gibi, sürücüyü şu adresten indirebilirsiniz resmi web sitesi veya GeForce Experience yazılımını kullanabilirsiniz.

Yeni Game Ready sürücüsü, hayatta kalma aksiyon RPG’si de dahil olmak üzere çeşitli PC oyunları için de optimize edilmiştir Kefenlenmiş (bugün çıktı Steam Erken Erişim’de), Like a Dragon: Infinite Wealth (Cuma günü çıkacak), Tekken 8 (yine Cuma günü çıkacak) ve Suicide Squad: Kill the Justice League (2 Şubat’ta çıkacak).

Enshrouded, NVIDIA DLSS 2’yi (Süper Çözünürlük) destekleyerek maksimum ayarlarla 4K çözünürlükte %93 performans artışı sağlar. Bir Ejderha Gibi: Sonsuz Zenginlik NVIDIA DLSS 3’ü destekler (Kare Üretimi), daha önce duyurulduğu gibi. Tekken 8, NVIDIA DLSS 2 Süper Çözünürlük içerir; içinde oyun hakkındaki incelememizFrancesco De Meo oyunun performansı hakkında şunları söyledi:

Unreal Engine 5 ile güçlendirilen ve mevcut nesil konsollar için geliştirilen Tekken 8, sistem özellikleri açısından da piyasadaki en zorlu dövüş oyunları arasında yer alıyor. Aynı zamanda oyun, çevrimdışı ve çevrimiçi olarak keyfini çıkarmak için gereken saniyede 60 kareyi elde etmek için çok sayıda grafik ayarı sunuyor. Tekken 8 ayrıca PC’deki tüm büyük yükselticileri destekliyor, bu nedenle DLSS’den yararlanmak için bir NVIDIA RTX GPU’ya sahip olmayanlar bile AMD FSR 2.0 ve Intel XeSS ile bu konuda bazı seçeneklere sahipler. Sistem özelliklerim önerilen özelliklerin çok üzerinde olduğu için (i7-13700F CPU, RTX 4080 GPU, 32 GB RAM), oyunu 4K çözünürlükte DLSS Kalitesi, ultra ayarlar ve tüm senaryolarda 60 FPS ile çalıştırırken hiçbir sorun yaşamadım.

İntihar Timi: Adalet Birliği’ni Öldür NVIDIA DLSS 2 Super Resolution, DLAA (Deep Learning Anti-Aliasing) ve ışın izleme desteği ile piyasaya sürülecek. Ayrıca NVIDIA, Diablo IV’ün (zaten DLSS 3 ve DLAA’yı destekliyor) Mart ayında ışın izlemeli gölgeler ve yansımalarla güncelleneceğini belirtti. Bugünün Game Ready sürücüsü ayrıca Enshrouded ve Like a Dragon için GeForce Experience aracılığıyla tek tıklamayla optimizasyon özelliğini de ekliyor: Infinite Wealth ve DirectX 12 oyunlarında NVIDIA Ultra Düşük Gecikme Modu için destek sunuyor.

Ancak en büyük sürpriz yepyeni RTX Video HDR özelliği. RTX için yapılan çalışmaların üzerine RTX Video Süper ÇözünürlükBu yeni işlev, belirli İnternet tarayıcılarında oynatılan herhangi bir Standart Tanım Aralığı (SDR) videosunu Yüksek Tanım Aralığı’na (HDR) dönüştürmek için AI kullanır. RTX Video Super Resolution tarayıcılarda da başladı ancak daha sonra VLC ile uyumlu hale geldiUmarım aynı şey RTX Video HDR için de geçerli olur.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu