Teknoloji

Palworld Steam’de 8 Milyon Adet Sattı; Pokémon Şirketi Oyunu ‘İnceleyecek’

İşte senin günlük Palworld satış güncellemesi: canavar toplama mekaniğine sahip açık dünya hayatta kalma zanaat oyunu şimdi sadece Steam’de sekiz milyon ünite satışını aştı erken erişim lansmanından itibaren bir haftadan kısa bir süre içinde. Ayrıca Valve’ın platformunda iki milyon eş zamanlı oyuncu kilometre taşını da aştı ki bu başarı Battle Royale oyununun zirvede olduğu dönemde sadece PUBG: Battlegrounds tarafından başarılmıştı. İkisi arasında hala bir milyondan fazla fark var, ancak bu noktada Palworld’ü göz ardı etmek akıllıca olmaz.

Oyunun Xbox versiyonu hakkında çok fazla resmi veri yok, ancak Simon Carless GameDiscoverCo dün yaptığı açıklamada en az 1,5 milyon indirildiğini tahmin ettiklerini söyledi. Circana’dan Mat Piscatella tweetledi Palworld’ün geçtiğimiz Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nde Xbox’taki günlük aktif kullanıcı sayısında Fortnite’ı geçtiğini duyurdu. O gün ortalama oyun oynama süresi 200 dakikanın üzerindeydi.

Pocketpair’in oyunu küresel bir fenomen haline gelince, The Pokémon Company’nin bunu fark etmesi şaşırtıcı değil. Sonra modun indirilmesi Palworld’e gerçek Pokémon’ları eklediler, şimdi de tam bir açıklama yayınladıoyunu ‘araştıracaklarını’ söyledi.

Ocak 2024’te piyasaya sürülen başka bir şirketin oyunuyla ilgili birçok soru aldık. Bu oyunda Pokémon fikri mülkiyetinin veya varlıklarının kullanımı için herhangi bir izin vermedik. Pokémon ile ilgili fikri mülkiyet haklarını ihlal eden her türlü eylemi araştırmak ve uygun önlemleri almak niyetindeyiz. Her bir Pokémon’u ve dünyasını el üstünde tutmaya ve beslemeye devam edeceğiz ve gelecekte Pokémon aracılığıyla dünyayı bir araya getirmek için çalışacağız.

O zamandan bu yana pek çok avukat, bunun mahkemeye taşınması zor bir dava olacağını öne sürdü. Pokémon Şirketi’nin harekete geçip geçmeyeceğini göreceğiz. Bu arada, Pocketpair serbest bırakıldı gelecek Palworld güncellemeleri için bir yol haritası.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu