Teknoloji

Palworld Yalnızca Steam’de 7 Milyon Adet Sattı, Pokémon Legends’ı Geçti: Arceus

Bağımsız Japon geliştirici Pocketpair için rüya devam ediyor çünkü Palworld şimdi sadece beş gün içinde yedi milyondan fazla sattı erken erişim lansmanından bu yana. Canavar toplama mekaniğine sahip açık dünya hayatta kalma zanaat oyunu sekiz saat içinde bir milyon satmıştı, yirmi dörtte iki, kırkta üçüç günde beş milyon ve dört günde altı. Daha da etkileyici olan şu ki, Geoff Keighley’e göreBu satışlar yalnızca Steam sürümü içindir. PC/Xbox üzerinden Microsoft Store’daki satışları veya Game Pass oyuncu sayılarını hesaba katmazlar.

Sektör analisti BenjiSales’e görePokémon Legends’ı geride bırakıyor: Arceus’u geride bırakarak ilk haftasında 6,5 milyon adet sattı. Elbette bu oyun tam fiyattan satılırken, Palworld’ün şu anda 26 Avro fiyatla satılıyor olması satışları kesinlikle kolaylaştırıyor.

Steam’de oyun, Valve’ın kendi Counter-Strike 2’sini tüm zamanların eşzamanlı oyuncu listesinde ikinci sıradan indirmeyi bile başardı. Palworld yaklaşık on sekiz saat önce 1,86 milyon eşzamanlı oyuncu kaydetti. PUBG: Battlegrounds’un 3,25 milyon eş zamanlı kullanıcı rekoruna hala uzun bir yol var, ancak muhtemelen en iyisi bu oyunun sürpriz yapma potansiyelini göz ardı etmemek.

Bu arada, Nintendo tahmin edilebileceği gibi çekicini Pokémon modunu indir modcuların hızla bir araya getirdikleri. Bazı Pokémon hayranları, intihal sınırında olabilecek canavar tasarım benzerliklerine işaret ediyor, ancak Nintendo’nun mahkemede kazanması kolay bir dava olmayacaktır. Acımasızlığıyla nam salmış avukatlarının gerçekten de bu bağımsız başarının peşine düşüp düşmeyeceğini göreceğiz.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu