Teknoloji

Şirket Nokia ile Çapraz Lisans 5G Patent Anlaşması İmzalarken Oppo Telefonları Nihayet Uluslararası Piyasaya Çıkabilir

Oppo ve Nokia bir süredir birbirlerinin boğazına sarılmış durumdalar – bu durum BBK Electronics’in Almanya’da OnePlus ve Oppo cihazlarının satışını durdurmasıyla sonuçlandı ve teknoloji sektöründeki pek çok kişi Find X7 Ultra gibi telefonların Çin dışında hiç piyasaya çıkmamasının nedeni olarak da bunu gösteriyor. Görünen o ki, 5G standardının temel patentlerini kapsayan çok yıllı bir patent çapraz lisans anlaşması imzaladıkları için her iki şirket için de bir gelecek olabilir.

Oppo telefonları, şirketin Nokia ile 5G patent ihlali konusunda anlaşma imzalamasıyla nihayet uluslararası pazara çıkabilir

Oppo ve Nokia, 2021 yılına kadar uzanan bir patent ihlali davasına kilitlendi ve tüm dava, Avrupa ve hatta Avustralya gibi çeşitli bölgelere yayılan çeşitli yasal savaşlara odaklandı. Ancak, yeni patent anlaşması ile tüm bunlar değişebilir çünkü her iki şirket de birbirleriyle iyi oynamak istiyor.

Oppo ile birbirimizin fikri mülkiyetine duyduğumuz karşılıklı saygıyı ve Nokia’nın Ar-Ge’ye yaptığı yatırımları ve açık standartlara yaptığı katkıları yansıtan bir çapraz lisans anlaşmasına varmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Oppo, küresel akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden biridir ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarına daha fazla yenilik getirmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Yeni anlaşma – geçtiğimiz yıl imzaladığımız diğer büyük akıllı telefon anlaşmalarıyla birlikte – lisanslama işimize uzun vadeli finansal istikrar sağlayacaktır. – Jenni Lukander, Nokia Technologies Başkanı.

Yeni anlaşma ile Nokia, Oppo’dan telif hakkı ödemeleri alacak. Ayrıca ödeme yapılmayan bir dönemi kapsayacak telafi ödemeleri de olacak. Tabii ki, hala gizli oldukları için kesin şartların ne olduğunu söyleyemeyiz, ancak Çinli dev de bu ilerlemeden nasıl memnun olduklarını anlatan bir açıklama paylaştı.

Oppo’nun Nokia ile 5G standardı için gerekli patentleri ve diğer hayati iletişim teknolojilerini kapsayan küresel bir çapraz lisanslama anlaşmasına vardığını paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu anlaşma aynı zamanda tüm yargı alanlarında devam eden tüm davaları da çözüme kavuşturacaktır.

Oppo, Nokia’nın fikri mülkiyet haklarına ve küresel iletişim sektörüne yaptığı katkılara saygı duyuyor ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara en iyi iletişim deneyimini sunmak için Nokia ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor. – Feng Ying, Oppo Fikri Mülkiyet Baş Sorumlusu.

Her iki şirketin de bir anlaşmaya varmış olması kesinlikle iyi bir şey olsa da, benim daha çok merak ettiğim şey, filmin uluslararası bir çıkış tarihini görüp göremeyeceğimiz. OPPO Find X7 Ultra. Biliyoruz ki OnePlus 12 dün duyurulduğu gibi küresel pazarlarda piyasaya sürülecek, ancak Find X7 Ultra’nın çok çok daha iyi bir telefon olduğuna inanıyorum ve eğer söz konusu olursa uluslararası pazarlarda piyasaya sürülmesini gerçekten dört gözle bekliyorum.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu