Sosyal MedyaTeknoloji

WhatsApp Sosyal Medya’ya dönüşüyor! Kanallar özelliği!

WhatsApp’ın geçtiğimiz aylarda duyurmuş olduğu kanallar özelliğini kullanıcıların kullanımına sundu.

Dünya genelinde yaygın olan WhatsApp kendini daha açık bir platform haline getirmeye adamış durumda. Son gelişmeye göre artık WhatsApp’ta Kanallar özelliği kullanılabilir halde. Rakibi olan Telegram’da benzer bir özellik uzun yıllardır sunuluyor ancak WhatsApp’ta geri kalmadı. Etap etap kullanılma açılan özellik bu ay içerisinde tüm dünyada kullanılır olacak.

Yeni özellik ile birlikte tıpkı diğer sosyal medya uygulamaları gibi belli sayfaları takip edebileceksiniz.

Kanallar özelliği ile birlikte takip ettiğiniz kişilerin tek yönlü olarak metin ve medya içeriklerini görebiliyor olacaksınız. Kanallar özelliğini sadece şahıslar değil, çeşitli organizasyonlar da kullanabilecek.

WhatsApp’ın yıllardır övünmekte olduğu, uçtan uca şifreleme özelliği de kanalların gelmesi ile devam etmekte ve hiçbir taviz verilmemekte. Ayrıca isteğe bağlı olarak sayfa yöneticilerinin kimlikleri gizli kalabilecek. Kullanıcıların tepki verip verememe özellikleri de açılıp kapanabilecek.

Peki siz WhatsApp’ın bu yeni özelliğini nasıl buldunuz?

Alperen Karaoğlu

Teknoloji, arabalar ve denizcilik! Ben Alperen, Eskişehirli bir gencim. Teknoloji bağımlısıyım diyebilirim, bunun yanında özellikle japon araçları ve elektrikli araç teknolojileri olmak üzere arabalara da çok büyük ilgim var. İki Deniz, Tek Vatan; Mavi Vatan!
Başa dön tuşu