Teknoloji

Tedarikçiler Ekran Üretimine Bu Hafta Başlarken 11 inç ve 13 inç OLED iPad Pro Modellerinin Nisan Ayında Gönderilmesi Bekleniyor

Apple geçen yıl yeni bir iPad piyasaya süremedi ve şirketin yıllık geliri azalan talebi yansıttı. Genel iPad gelir düştü Apple’ın yenilik eksikliği nedeniyle. Ancak şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürmesi beklenen iPad Pro serisi için büyük planları var. iPad Pro serisindeki önemli değişikliklerden biri OLED ekran ve yeniden tasarlanmış kasa. Şimdi iPad Pro için OLED ekranların üretim aşamasına girdiği ve sevkiyatların Nisan ayında başlayacağı bildiriliyor.

OLED iPad Pro modellerinin, ekranların üretim aşamasına girmesiyle birlikte Nisan ayında gönderilmesi bekleniyor

Daha büyük olan 12,9 inç iPad Pro şu anda mini LED ekrana sahipken, daha küçük olan 11 inç model standart LCD ekrana sahip. Yaklaşan güncellemeyle birlikte Apple’ın iPad Pro’nun her iki modeline de OLED ekranları dahil etmesi bekleniyor. Bu, şirketin ‘Pro’ takısını da taşıdığı için 11 inçlik varyanta karşı ayrımcılığını sona erdirecek. Yeni bir rapora göre Elektrik şimdi iPad Pro için OLED ekranların bu hafta üretim aşamasına gireceğini ve sevkiyatların Nisan ayında başlamasının beklendiğini iddia ediyor.

Yayın, LG Display’in kısa süre önce daha büyük 13 inç iPad Pro ekranları için ince film transistörü veya TFT üretmeye başladığını belirtiyor. Öte yandan Samsung, 11 inç iPad Pro’nun ekranı için TFT üretimine bu hafta başlayacak. TFT’ye aşina değilseniz, tek tek OLED piksellerini açıp kapatmak için bir anahtar görevi gören ince bir katmandır. TFT katmanlarının üretim aşamasına girmesiyle birlikte, 11 inç ve 13 inç iPad Pro modellerinin Mart ayına kadar seri üretime girmesi bekleniyor.

Seri üretim takvimi iPad Pro’nun söylentilere konu olan lansmanıyla örtüşüyor. Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, OLED iPad Pro modellerinin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtti. İKİNCİ ÇEYREK bu yıl içinde. Bu da iPad Pro’nun Nisan ve Haziran ayları arasında piyasaya sürülebileceği anlamına geliyor. Şirket iPad Pro’yu WWDC 2024 etkinliğinde de piyasaya sürebilir. Ancak Mark Gurman daha önce Apple’ın OLED iPad Pro modellerini yeni iPad Air ile birlikte piyasaya süreceğini bildirmişti. Mart. Apple’ın MacBook Air ile aynı yaklaşımı izlemesi nedeniyle iPad Air’in de 12.9 inçlik yeni bir boyutta gelmesi bekleniyor.

OLED iPad Pro ayrıca Apple’ın en yeni ve en büyük M3 çipine ve ek yükseltmelere sahip olacak. Şirketin iPad Pro’da cam bir arka yüz planladığı da iddia edildi. MagSafe özellikleri. Bununla birlikte OLED ekran, mini-LED ve LCD panellere göre pek çok avantaja sahip olduğu için en önemli eklentilerden biri olmaya devam edecek. OLED iPad Pro’nun lansmanıyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız, bu yüzden burayı takip edin.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu