Teknoloji

Ubisoft+ Classics ile Birlikte Ubisoft+ Premium da Duyuruldu

Bugün, Ubisoft duyuruldu Ubisoft+ abonelik hizmetinde bazı değişiklikler yaptı. Çoklu erişim ve PC erişimi artık Ubisoft+ Premium olarak bilinecek ve en yeni oyunlara ve DLC’lere erişim sağlayacak. Öte yandan, Ubisoft+ Classics (daha önce PlayStation Plus’ta Ekstra ve Premium abonelik katmanlarının bir parçası olarak mevcuttu) artık PC’de kullanılabilen kendi aboneliği haline geliyor.

Abonelik Direktörü Philippe Tremblay ikisi arasındaki farkı açıkladı:

Premium, yeni sürümlere ilk gün erişim ve Prince of Persia: The Lost Crown gibi bazı durumlarda yaklaşan yeni sürümlere erken erişim anlamına gelir. Bu, premium sürümlere, DLC’ye ve aylık ödüllere erişebileceğiniz kapsamlı arka kataloğumuza ek olarak sunulmaktadır. Tüm bunlar Xbox, PC ve Amazon Luna’da sunuluyor ve tüm bu platformlarda bu oyunlara erişmek için yalnızca bir kez abone olmanız gerekiyor. Oyuncular aylık 17,99$ ücret karşılığında Ubisoft+ Premium’a abone olabilirler.

Alternatif olarak, oyuncular Far Cry 6, Rainbow Six Siege ve Watch Dogs: Legion gibi en popüler geçmiş katalog oyunlarımızdan oluşan Ubisoft+ Classics’e abone olabilirler. Zamanla büyüyecek olan bu katalog, PlayStation+ Extra ve PlayStation+ Premium Üyelerine dahildir ve şu anda Ubisoft Store üzerinden PC’de aylık 7,99 ABD doları karşılığında sunulmaktadır.

Tremblay ayrıca Ubisoft+ ile ilgili bazı veriler de paylaştı. Ona göre, hizmetin dört yıl önce kullanıma sunulmasından bu yana ‘milyonlarca’ kullanıcı abone oldu ve 600 milyon saatten fazla oyun oynadı. Tremblay, 2023’ün abonelik için önemli bir yıl olduğunu ve özellikle Ekim ayının Ubisoft+’ın ilk çıkışından bu yana en yüksek aktif kullanıcıya (MAU) sahip ay olduğunu söyledi. Assassin’s Creed Mirage ve The Crew Motorfest.

Tremblay, Activision Blizzard oyunlarının eklenmesi konusunda önemli bir güncelleme yapmadı:

Oyuncuların bu konuda heyecanlı olduğunu biliyoruz ve ben de heyecanlıyım. Abonelerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak amacıyla şu anda teklif üzerinde çalışıyoruz ve daha sonra paylaşacağımız daha çok şey olacak.

Muhtemelen farkında olduğunuz gibi, Ubisoft Activision Blizzard’ın IP’lerinin küresel bulut oyun haklarını satın aldı önümüzdeki on beş yıl boyunca. Microsoft, İngiltere’nin CMA düzenleyicisinin onayını almak için bunları üçüncü bir tarafa satmak zorunda kaldı. Bu nedenle, Ubisoft+ yakında abonelerin Call of Duty ve Diablo’yu bulut üzerinden oynamasına izin verecek, ancak henüz bir tarih yok.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu