Teknoloji

Vision Pro, 12,9 İnç iPad Pro Kadar ve Harici Pili Sayarsanız Çok Daha Fazla Ağırlığa Sahip

Apple’ın Vision Pro ön siparişleri bugün yayına girdi ve teslimat tarihleri ilk bir saat içinde Mart ayına çekildi. Şirket ayrıca kulaklığın daha önce söylentilere konu olan teknik detaylarını da paylaştı. Vision Pro kulaklığın 12.9 inç iPad Pro kadar ağırlığa sahip olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, cihaz 100Hz yenileme hızıyla sınırlandırılmış çift 4K microLED ekrana sahip.

Apple’ın en yeni Vision Pro kulaklığı pil paketi hariç 650 gram ağırlığında

Vision Pro’yu kendiniz için ön sipariş verdiyseniz, kulaklık neredeyse daha büyük iPad Pro kadar ağır olacak. Şirket bugün Vision Pro’nun yaklaşık şu ağırlıkta olduğunu doğruladı 650 gram. Bununla birlikte, kulaklığın ağırlığı tercih ettiğiniz Light Seal yapılandırmasına da bağlıdır. Vision Pro pil paketi 353 gram veya 12,5 ons ağırlığındadır. Pil hariç, kulaklık tek başına 650 gram ağırlığında ve 682 gram ağırlığındaki 12,9 inç iPad Pro ile karşılaştırılabilir.

Apple lansman sırasında Vision Pro kulaklığın ağırlığını paylaşmamıştı. Meta Quest 3, 516 gram ağırlığıyla Vision Pro’dan daha hafif. Ancak Meta Quest Pro, 722 gram ile Apple’ın kulaklığından önemli ölçüde daha ağır. Meta Quest Pro’nun daha ergonomik bir uyum için kafa bandının arkasına takılı bir pile sahip olduğunu unutmayın.

Kulaklığın ağırlığının yanı sıra Vision Pro’da çift 4K microLED ekran bulunuyor. Apple’ın kulaklığı iPad Pro’nun aksine yalnızca 100Hz yenileme hızını destekliyor. Bununla birlikte, yenileme hızı, kulaklığın üretkenlik, eğlence ve oyun için yapıldığı şey için hala yeterince iyi. Ancak şirketin kulaklık için ne tür oyunlar planladığını bilmiyoruz.

Eğer varsa ön si̇pari̇ş veri̇ldi̇ Vision Pro kulaklık bugün, 2 Şubat’tan itibaren satışa sunulacak. Ancak, talep yüksek olduğu için bazı müşterilerin biraz daha beklemek zorunda kalacağından şüpheleniyoruz. Ek olarak, kulaklığa ilişkin piyasa geri bildirimlerini ve Meta’nın Quest serisine karşı nasıl rekabet edeceğini bilmiyoruz. Sizleri en son gelişmelerden haberdar edeceğiz, bu yüzden buralarda olduğunuzdan emin olun.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu