Teknoloji

Galaxy S24’e Yapay zeka canlı çevirisi geliyor

7 Ocak’ta paylaştığımız özel haberde Galaxy S24 ve Galaxy S24O hakkında elimizde bulunan tüm bilgileri derlemiştik. Samsung Galaxy S24O, makalede belirttiğimiz gibi, yapay zeka (AI) odaklı bir strateji benimseyerek kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirecek çeşitli yenilikler sunacak.

Yeni sızıntılar, daha önce söylediklerimizi doğrulamanın yanı sıra Galaxy S24 ve yapay zeka konusunda daha fazla bilgi sağlıyor. Sızdırılan tüm basın materyallerinde, yapay zekaya “burada olan” bir şey olarak vurgu yapılıyor, bu da yeni nesil akıllı telefonlarda yapay zekanın önemine işaret ediyor.

Yapay zekanın bu yeni nesil akıllı telefonlara entegre edilmesi, bir dizi yeni özelliği mümkün kılacaktır. Örneğin, ekrandaki belirli bir öğeye dokunarak herhangi bir görüntü, video veya metin arama olanağı sağlanacak. Ayrıca, “Not Asistanı” işlevi sayesinde akıllı bir asistan, not alma sürecinde yardımcı olacak ve özetleme, biçimlendirme ve hatta eksiksiz çeviriler yapabilecek.

Galaxy S24 kapağı

Ve çeviriden bahsetmişken, yapay zeka sayesinde gerçek zamanlı çağrı çevirisiEkteki görselde de görebileceğimiz gibi. Bu özellik Galaxy S24 Ultra ile sınırlı kalmayacak, Samsung’un yeni ailesinin tüm modellerinde mevcut olacak. Son olarak, ekran boyutu ve çözünürlüğü, ana kameralar ve kasa için kullanılan malzeme gibi Güney Koreli şirket tarafından sunulacak üç yeni akıllı telefonun size daha önce verdiğimiz bazı özelliklerini doğrulayan başka bir sızdırılmış görüntü de ortaya çıktı.

Görüntüler aynı zamanda size daha önce birden fazla kez bahsettiğim bir başka önemli yeni özelliği de doğruluyor: Güney Koreli dev Galaxy S24 ve S24+’da tamamen düz bir çerçeveBu değişiklik, her iki modeli de Apple’ın iPhone 12’nin lansmanından bu yana kullandığı ve bugüne kadar sürdürdüğü tasarıma yaklaştırıyor.

Eğer her şey plana göre giderse Samsung Galaxy S24’ü 17 Ocak’ta tanıtacak. Lansman ve tanıtım genellikle aynı zamana denk gelmiyor, bu nedenle bu telefonların tanıtımdan bir ila iki hafta sonra piyasaya çıkmaya başlamasını bekleyebiliriz. Samsung bu nesil için elinden geleni yapıyor ve bu telefonların ön siparişlerini teşvik etmek için bazı ilginç promosyonlar görmeyi bekliyoruz.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu