Teknoloji

Yeni Galaxy Yapay Zekasına Rağmen Bixby Tek Bir Kullanıcı Arayüzünde Var Olmaya Devam Edecek

Galaxy AI ne kadar etkileyici olursa olsun, Samsung’un Bixby’yi öldürmesine izin vermeyeceği anlaşılıyor. Samsung, Galaxy AI’ye gelen yeni yapay zeka özelliklerine rağmen Galaxy S24 ve daha eski cihazlarda sanal asistan burada kalmaya devam edecek ve şimdi Güney Koreli teknoloji devinin Bixby’yi daha da güçlü hale getirmek için yapay zekayı gerçekten kullanmasını umuyorum.

Samsung, Galaxy AI’ın merkez sahneye çıkmasına rağmen Bixby’den vazgeçmeyi planlamıyor

Galaxy AI resmi olarak Kasım ayında duyurulmuştu ve bugün nihayet resmi duyurusu yapıldı. Bu, bazı özellikleri cihaz üzerinde çalışan, diğer özellikleri ise bulut üzerinden ele alınan hibrit bir yapay zeka. Samsung, genel akıllı telefon deneyimini nasıl çok daha iyi hale getireceği hakkında kapsamlı bir şekilde konuştu.

Galaxy AI’ya bu kadar çok odaklanıldığı göz önüne alındığında, Samsung’un Bixby’den kurtulacağını düşündüğünüz için sizi suçlayamayız. Ancak durum böyle değil. Samsung, dijital asistanın kalacağını ve sadece bunun değil, aslında gelecekte büyüyeceğini açıkça belirtti. Bu da Samsung’un dijital asistanının sadece yaşla birlikte daha iyi hale gelmesini sağlamak için bir planı olduğunu gösteriyor.

Samsung ciddiyse ve durum buysa, Galaxy AI’nın Bixby’nin önemli bir parçası haline geldiğini görmeyi gerçekten isterim çünkü dijital asistanı çok daha güçlü hale getirecektir. Google’ın aktif olarak üzerinde çalıştığı Bard’lı Asistan gibi. Bu gerçekleşene kadar, dijital asistanı orijinal aşamasında kullanmaya devam edebilir ve gelecekte asistan için daha fazla güncelleme için gözünüzü dört açabilirsiniz.

Bu Galaxy AI için sadece bir başlangıç ve Samsung’un en son Ai modunu nereye götürmeyi planladığını görmek için sabırsızlanıyorum. Önümüzdeki aylarda çok sayıda iyileştirme ve yeni eklemeler umuyoruz.

Ana Sayfadan Diğer İçeriklerimize Göz Atabilirsiniz

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊
Başa dön tuşu